fbpx
Close

Viljandis kallab vihma. Tennis Europe U16 turniir püsib napilt graafikus

– Viljandi tenniseväljakud / Foto: Facebook

Viljandis valju vihma ja kange tuule kiuste toimuv Tennis Europe U16 turniir on Eesti noormeestele seni suhteliselt edukalt kulgenud, tütarlastele mitte nii väga. Ilma poolest eriti hull oli kolmapäev, kui väljas liivaväljakutel jõuti pidada vaid mõned kohtumised ning paarismängud viidi hoopis Viljandi tennisehalli.

Võistluste peakohtunik Madis Tarum ütles, et pidev vihmasadu on turniiri ajakava oluliselt seganud. „Oleme pidanud mänge pidevalt edasi lükkama. Kuna turniiri viimane, finaalide päev võib olla ka pühapäeval, siis praegu oleme napilt graafikus. Kuid kui selline sadu jätkub, siis tuleb mõelda, kas mängida mõnel päeval kaks üksikut, või minna täiesti sisehalli ära,“ lisas Tarum.

Kella 15 paiku antud lühiusutluses sõnas Tarum, et vihma on Viljandis taas kallama hakanud… Muidugi on lisaks vihmnale probleem madal temperatuur, sest viie soojakraadiga ei ole kindlasti hea mängida.

Olgu ilmaga, kuidas on, igal juhul on Tennis Europe`i 3. kategooria üksikmängude turniiril veerandfinalistid selgunud. Eesti noormehi pääses kaheksa parema hulka viis ja poolfinaalis mängivad neist vähemalt kaks, sest kahes paaris kohtuvad Eesti mängijad omavahel. Villem Aadamsoo kohtub Indrek Herman Raudkiviga ning turniiritabelisse teisena asetatud lätlase Stefans Audrinši alistamisega rõõmsa üllatuse sepistanud Sten Hiiesalu kohtub Denis Maijoroviga. Georg Strasch läheb kokku taanlase Alexander Nordal Clauseniga ning neljas paar on Artjoms Afanasijevs (Läti) – Julius Augunas (Leedu).

Tütarlaste turniiril jätkavad eestlannadest veerandfinaalides turniiri esimene asetus Brit Martin ja neljandana asetatud Grete Gull, esimene kohtub reedel läti piiga Odeta Panasaga ning teine poolatari Karolina Goldaga. Võidu korral saab Martin endale vastase paarist Amelia Ciecilzcyk (Poola) – Jana Denisenko (Läti) ning kui Gull võidab, tuleb talle vastu võitja paarist Laura Ozola (Läti) – Laima Vladson (Leedu).

Noormeeste paarismänguturniiril on selgunud ka üks finalist. Julius Augunas/Artjom Afanasjevs alistasid poolfinaalis Eesti paari Viktor Fainsteini/Gleb Paškovi 4:6, 6:2, 10:2. Finaalis läheb Läti/Leedu paar vastamisi kas hästi kokku mänginud ning teineteist poolele sõnalt mõistva Henry Inki/Andre Karel Kalle või Stefans Audrinši/Georg Straschiga. Järjekordse vihmapausi ajaks olid selgelt peal Ink/Kalle 6:2, 2:0.

Tütarlaste paarismängus on nelja paremas seas Eesti paari Gull/Martin, vastaseks Laura Sparnina/Beatrise Zeltina (Läti). Teises poolfinaalis on vastamisi Läti duo Jasmine Luse/Liva Luse ja Polina Korolova (Läti)/Laima Vladson (Leedu).

scroll to top