Soosikute halb päev: eelmise Madridi turniiri finalist langes samuti välja

Casper Ruud Madridis. / Foto: AFP Scanpix

Madridi tenniseturniiril ei olnud soosikutel neljapäeval hea päev – Tennisnet juba kirjutas venelaste Daniil Medvedevi (2) ja Andrei Rublevi (6) väljalangemisest, kuid sama saatus tabas 1/8 finaalis ka neljandana asetatud Stefanos Tsitsipast (Kreeka), kes kaks aastat tagasi mängis Madridi finaalis.

Kui nii võtta, siis kolm soosikut – Rafael Nadal (Hispaania, 1), Domimic Thiem (Austria, 3) ja Alexander Zverev (Saksamaa, 5) said ikkagi edasi, aga ka kuuest kolm ei ole favoriitide poole pealt vaadatuna hea tulemus.

Tsitsipas, kes on tänavu Eusoopa liivaväljakutel mänginud edukalt (võit Monte Carlos, finaalipääs Barcelonas), kaotas väga hea partii esitanud Casper Ruudile (Norra) 6:7, 4:6. Statistikas torkas silma, et vaatamata kolmele kaotatud enamgeimile lõppesid punktid viigiga 65:65, sest kreeklane võitis servigeime kindlamalt. Aga piisas sellest, et ta ühe korra mängis halvasti, sest Tsitsipas ise murdepalli ei teeninudki.

Kuigi kreeklane võitis äralöögid 30:17 (lihtvead 20:12), ei olnud pallivahetustes selgelt näha ühe või teise poole domineerimist. Oma servigeimides hoidis Ruud alati initsiatiivi ja sundis vastast palju eksima. Sellele pani aluse Ruudi väga hea esimese servi õnnestumisprotsent (74, Tsitsipasel 63). Esimese seti tie-break’is ei kaotanud Ruud oma servil ühtki punkti ja võitis 7:4. Maailma jooksvas edetabelis on Ruud kerkinud juba karjääri kõrgeimale 20. kohale, aga see pole veel kindel, sest mõned mehed võivad tagant mööduda. Kui aga Ruud võidab veerandfinaali, on ta juba maailma 16. reket. Ja norralane on veerandfinaalis ka kerge soosik, sest ta kohtub Aleksandr Bublikuga (Kasahstan).

Seevastu Zverev suutis teises setis külma närvi säilitada ja alistada Daniel Evans (Suubritannia) 6:3, 7:6. Selle mängu kõik servimurded tehti algul – Evans võitis kohe esimeses geimis Zverevi servi, aga vene päritolu sakslana vastas sellele murretega 2. ja 4. geimis. Edasi läks kõik võrdselt, kuid tie-break’i otsustasid Zverevi kaks servimurret seisul 4:3.

Kui tabeli alumisest poolest saab finaali üks üllataja, siis ülemises pooles jõudsid veerandfinaali kolm meest, kes on Madridis hästi mänginud. Ehkki Nadali kohta ei saagi öelda, et turniiri viiekordne võitmine oleks tema mõistes hea tulemus, sest Roland Garrosis on ta ju võitnud 13 ja Monte Carlos 11 korda. Zverev võitis Madridi turniiri aastal 2018 ning Thiem on kaks korda (2017 ja 2018) mänginud finaalis. Tabeli alumises pooles on kõrgeima edetabelikohaga veerandfinalist maailma 10. reket Matteo Berrettini (Itaalia, 8), kes võitis üle-eelmisel nädalal Belgradi turniiri, aga tema vorm koroonaviiruse pausi järel polnud seni kiita. Mingil viisil oleks ka Berrettini üllataja, ehkki praegu nelja mehe seast soosik pääsemaks finaali.