fbpx
Close
PAF.ee

Hubert Hurkacz kindlustas pääsu ATP finaalturniirile

Hubert Hurkacz. / Foto: Reuters/Scanpix

Neljapäeval peetud Pariisi Masters 1000 turniiri kaheksandikfinaalid otsustasid lõplikult, kes pääsevad Torinosse ATP finaalturniirile.

Kuigi hetkel on neli 1/8 finaali veel pidamata, on ATP finaalturniiri koosseisu suhtes otsustavad mängud läbi. Nimelt võitis poolakas Hubert Hurkacz (7) teatud raskustega Dominik Köpferi (Saksamaa) 4:6, 7:5, 6:2, aga tema peamine rivaal Cameron Norrie (Suurbritannia, 10) kaotas Taylor Fritzile (USA) 3:6, 6:7. Nii võis kergemalt hingata ka Casper Ruud (Norra), kes tänasest tulemusest sõltumata on samuti esikaheksas.

Hurkaczile põhjustas aga selline esmakordne ja suur võimalus teatud närvipinget, sest algul oli ta Köpferi vastu päris hädas. Kuigi poolakas lõi 18 ässa, oli ta seisul 4:6, 2:2 kaotanud juba kolm oma servigeimi. Tema õnneks algas aga teine sett nii, et vastase kahele murdele suutis Hurkacz samaga vastata ja võrdsus püsis. Edaspidi oli poolakas juba vastasest kindlam, ohtrad lihtvead murdsid Köpferi.

Fritz aga ei kaotanud Norrie vastu ühtki oma servi ja nii piisas talle ühest murdest ja tie-break’i kindlast võidust 7:3. Ameeriklane kerkib järgmisel nädalal karjääri kõrgeimale kohale, mis on 23. Ta võib tõusta kõrgemalegi, aga vastas on maailma esireket Novak Djokovic (Serbia), kes sai täna loobumisvõidu vigastuse küüsis vaevlevalt Gael Monfilsilt (Prantsusmaa).

scroll to top