fbpx
Close

Meeste üksikmängus favoriidid taas ei vääratanud

Felix Auger-Aliassime ei ole löödud kaotusest Roland Garrosi kuningale Rafael Nadalile. / Foto: AFP/Scanpix

Prantsusmaa lahtiste meistrivõistluste meeste üksikmängus läkski nii nagu tabel ette nägi, et veerandfinaalis kohtuvad Novak Djokovic (Serbia, 1) – Rafael Nadal (Hispaania, 5) ja Alexander Zverev (Saksamaa, 3) – Carlos Alcaraz (Hispaania, 6).

Praegu on veel võimalik, et ka tabeli alumises pooles saavad edasi maailma teine, neljas, seitsmes ja kaheksas reket – sel juhul mängiksid veerandfinaalis ainult parimad. Selline seis on karjuvas vastuolus naiste üksikmänguga, kus juba kaheksandikfinaali sai maailma esikümnest ainult esireket Iga Swiatek (Poola).

Pühapäevastest 1/8 finaalidest oli põnevaim Nadali ja Felix Auger-Aliassime’i (Kanada, 9) kohtumine, kus kanadalase treeneripingil istus Nadali kauaaegne juhendaja onu Toni Nadal. Kuid onu otsustas seekord jääda neutraalseks ja istus väljaku ääres hoopis nn presidendi loožis, mitte Auger-Aliassime’i boksis. Nadal ise oli juba varem öelnud, et teda ei häiri Toni kohalolek ka siis, kui ta istuks vastase meeskonnaga koos. “Oleme rohken perekond kui midagi muud,” ütles Nadal. “Meie pere on pidevalt koos, elame samas külas, töötame koos akadeemias. Ta ei ole ainult onu, vaid midagi rohkemat.”

Igatahes oli Toni Nadal suutnud oma uue õpilase nii hästi ette valmistada, et kanadalane asus avasetis juhtima 5:1. Ta ei kartnud asuda võitlusse Nadaliga ka tagajoone pallivahetustes, vaid tihti lõi hispaanlast tolle enda relvaga – tagajoone topspin-löökidega. Nadal suutis alates teisest setist siiski paremuse maksma panna, tema eeskäsi hakkas üha paremini tööle. Siiski viis Auger-Aliassime tänu neljanda seti võitmisele mängu otsustavasse setti, mis juhtus Nadaliga kogu tema Roland Garrosi pika karjääri jooksul alles kolmandat korda. Nimelt oli varem Nadal mänginud Pariisis viis setti 2011. aastal John Isneri (USA) vastu ja 2013. aasta meeldejäävas poolfinaalis Djokoviciga, kus hispaanlane võitis otsustavas setis 9:7. Seekord oli Nadal viiendas setis erakordselt agressiivne, püüdis igal võimalusel võrku tungida ja võttis ikkagi Auger-Aliassime’ilt vastumängu ära. Tulemus 3:6, 6:3, 6:2, 3:6, 6:3 tähendas, et Nadal on võitnud Roland Garrosis kõik viiesetilised mängud ja see oli üldse Nadali 109. võit kokku 112 mängus.

Äralöökidega jäi Auger-Aliassime napilt peale (50:47), ent kui ära võtta ässad (7:3), tegi Nadal pallivahetustes ikkagi ühe äralöögi rohkem. Selles arvestuses torkab ka silma Nadali agressiivsus viiendas setis, kus äralöögid olid 15:10 hispaanlase kasuks. Seega tegi ta otsustavas setis kolmandiku äralöökidest, aga Auger-Aliassime viiendiku, mis ongi keskmine viie seti kohta. Lihtvead lõppesid kanadalase kahjuks 54:41.

“Võitlen alati lõpuni,” ütles Nadal, kes veel Rooma turniiri ajal tundis jalas valu, mistõttu Hispaania staari ja Roland Garrosi 13-kordset tšempioni ei loetud enam kolme peamise favoriidi hulka. Nadal ütles, et vasaku jalaga, mis on talle probleeme valmistanud kogu karjääri jooksul, on praegu kõik korras, aga tulevik pole vigastuse osas kindel. “Ma ei saa praegu millegi üle kurta, olen veerandfinaalis. Kuigi olin kaks ja pool nädalat tagasi Roomas positiivselt meelestatud, polnud ma tegelikult kindel, kas saan siin mängida. Ausalt öeldes iga matš, mida siin mängin, võib jääda karjääri viimaseks. Selline on praegu mu olukord,” ütles Nadal.

Rivaalidel läks lihtsamalt, eriti Djokovicil, kes alistas Diego Schwartzmani (Argentiina, 15) 6:1, 6:3, 6:3. See ei olnud ebaharilik, sest Djokovic juhib argentiinlase vastu 7:0 ja viimases neljas omavahelises mängus pole talle settigi loovutanud. Kuid 2017. aastal võitis Djokovic Roland Garrosi 3. ringis Schwartzmani viies setis. Ka eile oli argentiinlasel üks hea lühiperiood, kui ta asus teises setis 3:0 juhtima. Djokovic vastas sellele “kinnise munaga” ja kolmandas setis kallutas vaekausi enda poole vaid ühe murdega.

Alcarazi võit Karen Hatšanovi (21) üle läks ehk ise kergemalt kui arvati – 6:1, 6:4, 6:4. Pärast tormilist algust (5:0) oli mäng siiski võrdsem. Aga tundub, et Alcaraz pidas juba oma raske mängu ära, kui kaasmaalasel Albert Ramos-Vinolasel oli tema vastu 2. ringis matšpall. Üllatus oli aga see, et Zverev jäi hätta maailma 131. reketi Bernabe Zapata Mirallesiga (Hispaania) ja võitis vaid 7:6, 7:5, 6:3. Esimeses setis asus Zverev kahe murdega juhtima 4:1, aga vastane viigistas 5:5. Tie-break lõppes 13:11 Zverevi kasuks, aga enne oli Zapata Mirallesil kolm settpalli. Ka teine sett polnud Zverevile kerge, sest seal ta jäi kahel korral murdega taha. Et Zverev ei ole kuigi hea teisel servil (võitis 41% punktidest ja vastane 50%), on teada, aga esimese serviga ei teinud sakslane nii selget vahet nagu loodetud (punktid 66 ja 53%).

scroll to top