fbpx
Close

Hiilgava otsustava geimi mänginud Marin Cilic jõudis poolfinaali

Marin Cilic pärast veerandfinaali võitmist. / Foto: AFP/Scanpix

Horvaat Marin Cilic (20) on nüüd vähemalt poolfinaali saanud kõikidel slämmiturniiridel. kui ta jõudis täna selle tähiseni Prantsusmaa lahtistel meistrivõistlustel. Vastupidiselt pole tema vastane Andrei Rublev (7) jõudnud veel ühelgi slämmiturniiril poolfinaali, ehkki on maailma esikümnes olnud 2020. aasta oktoobrist saadik.

Tänane veerandfinaal oli suurepärane ja täiesti õiglaselt otsustati see kohtumine otsustava seti tie-break’is, mis nüüdsete reeglite kohaselt mängitakse kümne punktini. Ootamatult sai just selles geimis terve mängu kestnud võrdne tennis otsa, sest seisult 1:2 võitis Cilic 9 punkti järjest! Horvaadil tuli välja kõik, nii serv kui ka tõrje. Sisuliselt ei saanud Rublev viimase 9 punkti jooksul teha ühtki ründelööki, ta oli ainult kaitses või kaotas punkti juba ühe-kahe löögiga.

Mis aga juhtus enne? Ei midagi erilist – neli setti mängiti nii, et otsustas vaid üks servimurre. Mõlemad mängijad pallisid meisterlikult, murdepalle saadi, aga murdeid väga vähe ehk siis igas setis üks. Kuna Rublev võitis esimese ja neljanda ning Cilic teise ja kolmanda seti, olid murded viigis. Otsustavas setis enam murdeid ei tulnudki, ometi oli lõpp põnev juba enne tie-break’i. Cilic mängis seisul 5:4 kaks väga head punkti ja Rublev jäi oma servil 30:40 taha. Matšpallil peeti üsna pikk pallivahetus, aga Cilic eksis ise. Omakorda sai Rublev murdepalli seisul 5:5, mis ka võinuks tähendada mängu lõppu, aga Ciliic lahendas selle ässaga.

Nii jõutigi tie-break’i, kus Cilic tegi lausa imet. Pealtvaatajad saatsid sooja aplausiga minema ka Rublevi, sest ta oli mänginud täiesti võrdselt, aga võita saab ainult üks. Lõpuks olid punktid Cilici kasuks 175:170, mis tähendab, et enne otsustavat tie-break’i oli kolme punktiga peal venelane. Lõpptulemus Cilici poolt vaadatuna 5:7, 6:3, 6:4, 3:6, 7:6.

Kohtumise statistika on muljetavaldav. Cilic lõi koguni 33 ässa, kuid ka Rublevi 15 on hea tulemus. Sealjuures tegid mõlemad ainult kaks topeltviga. Äralöögid jäid uskumatult 88:35 Cilici kasuks, aga samas tegi horvaat 71 lihtviga Rublevi 31 vastu. Seega olid plussis mõlemad, Cilic 17ga ja Rublev 4ga. Muide, vaatamata Cilici suurele ässade arvule sai esimeselt pallingult rohkem punkte Rublev – vastavalt 78 ja 74%. Murdepalle võitis Rublev 8st 2 ja Cilic 7st 2. Huvitav on ka see, et neis settides, mille mehed kaotasid, ei olnud neil ühtki murdepalli.

Cilic mängib reedel seni veel teadmata vastasega oma kuuenda suure slämmi poolfinaali. Seni on ta viiest poolfinaalist kolm võitnud – 2014 US Openil, 2017 Wimbledonis ja 2018 Australian Openil. Neist omakorda esimesel juhul võitis ta ka finaali, ülejäänud kahel korral mitte. Kuid nagu näeme, oleks ka finaal Cilicile ainult Prantsusmaa lahtistel esmakordne, sest mujal on ta sinna juba jõudnud.

scroll to top