fbpx
Close

Eesti tennisistid alustasid ITF-i turniire edukalt

– Anet Angelika Koskel / Foto: Igor Pissarev/ETL

Juba neli Eesti tennisisti on ITF-i 15-tuhandelistel turniiridel saanud avaringist edasi, aga täna õhtul kaks meest veel mängivad ja tulla võib lisa.

Alustame seetõttu naistest, kelle puhul on kindel, et kolm mängijat said avaringis võidu. Monastiris pidas Helena Narmont avaringi mängu juba eile ja võitis jaapanlanna Koharu Niimi 6:1, 6:4. Nüüd tuleb aga Narmontil kohtuda esimesena asetatud Alice Tubelloga (Prantsusmaa), kes asub WTA edetabelis 595. kohal.

Heraklioni W15 turniiril on Anet Angelika Koskel võitnud juba kolm mängu, sest ta alustas kvalifikatsioonist, kus ta võitis kohtumised 6:0, 6:0 ja 6:2, 6:0! Tänases põhiturniiri 1. ringi mängus alistas Koskel Anastasia Kuparevi (Saksamaa) 7:6, 6:4. Teises setis oli hirmus murrete mäng, sest otsustas Koskeli oma servi võitmine seisuks 3:2 – pärast seda enam kumbki pallingut ei hoidnud. Samal turniiril pääses otse põhitabelisse Katriin Saar, kes samuti pingelises mängus võitis avaringis Giuliana Bentetti (Itaalia) 5:7, 6:4, 6:4. Sealjuures jäi Saar teises setis 0:3 taha, aga võitis siis viis geimi järjest.

Neli Eesti meestennisisti teeb kaasa meie põhjanaabrite juures Vaasa M15 turniiril. Johannes Seeman ja Robin Erik Parts pidid alustama kvalifikatsioonist, mille neist edukalt läbis Seeman. Tänases avaringis oli võidukas Daniil Glinka (7), kes alistas Ben Jonesi (Suurbritannia) 6:3, 6:2, ja Siim Troost, kes lausa purustas Fabian Hansch Mauritzsoni (Rootsi) 6:0, 6:2. Kahjuks sai Seeman valusa kaotuse venelaselt Matvei Mininilt. Seeman juhtis otsustavas setis 5:2, aga kaotas 6:4, 4:6, 5:7.

Seemani ja Siim Troosti avaringi mängud alles kestavad, teatame tulemused hiljem.

Paarismängudest nii palju, et hästi kokku mänginud paar ja koos ühe ITF-i turniiri (Pärnus) võitnud Seeman/Troost pääsesid veerandfinaali, kuid Glinka ja Parts paarismängus kaasa ei tee. Narmont langes Monastiris koos Kaaviya Balasubramanianiga (India) avaringis välja. Koskel ja Saar kaotasid Heraklionis väga napilt Itaalia paarile.

Lõpuks tuleb veel lisada, et pääsu põhitabelisse üritas sel nädalal W60 turniiril Brescias Elena Malõgina, kuid ta sinna kahjuks ei pääsenud. Kvalifikatsiooni otsustava mängu pidas ta Sara Cakareviciga (Prantsusmaa, WTA 475.) ja kaotas 6:2, 5:7, 7:10. Paarismängus sai Malõgina otse põhitabelisse, kuid koos Tamara Curoviciga (Serbia) kaotasid nad itaallannadele Nuria Brancacciole ja Lisa Pigatole 4:6, 5:7. Neist Pigato saub maailma paarismängu edetabelis 220. kohal.

scroll to top