Hiilgav! Anett Kontaveit jõudis Wuhanis poolfinaali

Anett Kontaveit jõudis karjääri jooksul teistkordselt WTA Premier 5 taseme turniiril poolfinaali, kui alistas tšehhitar Katerina Siniakova (WTA edetabeli 42.) 6:4, 6:4.

Nii sai Kontaveit ka revanši US Openi avaringi kaotuse eest. Mäng kujunes siiski üsna keeruliseks, sest alates esimese seti keskelt, kui Kontaveit juhtis 3:1, hakkas Siniakova pikkadel pallivahetusel domineerima. Kõigepealt päästis ta neli murdepalli ja siis murdis omakorda Kontaveidi pallingu. Kuid Anett suutis kuidagi kaalukausi enda kasuks pöörata, sest kohe järgmises geimis pääses ta taas murdega ette. Kindel serv seti lõpus aitas seda edu hoida.

Teises setis oli Kontaveidil raske hetk seisul 2:3, 15:40. Kuid nüüd päästis omakorda eestlanna neli murdepalli ja lõpuks tegi seti ainsa murde seisul 4:4. Veel viimases geimis oli Siniakoval kaks murdevõimalust, kuid Kontaveit säilitas külma närvi ning lõpetas tund ja 35 minutit kestnud mängu. Natuke võis määravaks saada, et Siniakova oli väsinum. Esiteks, ta mängis kaasa ka kvalifikatsiooniturniiril ning oli juba pidanud viis kohtumist, tema senised mängud olid ka pikemad ja eile lõpetas ta alles kesköö paiku.

Servi statistika põhinäitajad olid üsna võrdsed: Kontaveit 1 äss ja 3 topeltviga, Siniakova 3 ja 5, mõlemal esimese servi õnnestumisprotsent 61 ja esimese servi punktid 67 ja 70%. Suur vahe tuli aga sisse teise pallinguga, kus Kontaveit võitis 59 ja Siniakova ainult 33% punktidest. Tegelikult mängis Anett üsna hästi ka esimest pallingut, kuid jättis umbes 5-6 korral realiseerimata heale servile järgnenud ründelöögi. Äralöökidega jäi Kontaveit napilt peale 21:19, kuid tänu just teise seti lõpule teenis soliidse edu lihtvigade osas – 26 vs 35. Mõlemad kaitsesid hästi murdepalle: Kontaveit võitis 10st 3 ja Siniakova 8st 1.

Tennisetreener Harri Neppi hinnangul on mänguelementidest Kontaveidil eelkõige paranenud teine serv. “Ta lööb nüüd sellist lohisevat pikka palli, mida vastasel pole kerge rünnata ja teeb topeltvigu ka vähem,” leidis Neppi. “Kui turniirile tervikuna vaadata, siis Sloane Stephensi vastu oli Anettil õnne, ameeriklanna ei suutnud kuidagi ise initsiatiivi haarata ja väsitas ennast nurgast nurka jooksmisega. Aga ülejäänud vastased on olnud sellised, et Anett peabki neid võitma. Ei saaks nagu öelda, et ta nüüd tunduvalt paremini mängib kui varem, aga stabiilsemalt kindlasti. Pärast treenerivahetust need asjad algul logisesid.”

Tänavu kevadel jõudis Kontaveit Premier 5 turniiri poolfinaali Roomas, kus kaotas tollal maailma edetabelis 4. kohal asunud Elina Svitolinale (Ukraina). Nüüd on vastas edetabeli põhjal märksa lahjem vastane Xiang Wang (Hiina, ATP 34.). Kuid Wang on sel turniiril juba võitnud Karolina Pliškovat (Tšehhi, 8) ja ülejäänud kolmes mängus pole setti loovutanud. Lisaks toetavad Wangi koduseinad. Igal juhul pole alust pidada Kontaveiti favoriidiks, pigem on võimalused võrdsed.