fbpx
Close

Heino Raiveti kokkuvõte nooremate seenioride maailmameistrivõistlustest Miamis

– Ilona Poljakova, kahe medaliga edukaim Eesti mängija Miamis / Foto: Piret Ilves

Tennisnet.ee püüab hoida silma peal meie seeniortennisistide esinemistele suurematel võistlustel ja ka Eestis peetavatel ITF Seniors Touri turniiridel. Palusime teha Eesti Tennise Liidu juhatuse liikmel ja seeniortoimkonna juhil Heino Raivetil teha kokkuvõte nooremate seenioride äsja lõppenud MM-ist Miamis. 

3. novembril lõppesid Miamis noorseenioride (35+, 40+ ja 45+-aastased) maailmameistrivõistlused tennises. Kuna maailmas on vähe selliseid tennisekeskusi, kuhu kõik vanuseklassid koos võistlema mahuksid, on ITF korraldanud viimastel aastatel seeniortennise maailmameistrivõistlusi kolmes eraldi paigas ja eri aegadel. Nii võtsid seeniorid (50+, 55+ ja 60+) mõõtu suvel Saksamaal Ulmis ja superseeniorid (65+, 70+, 75+, 80+ ja 85+) septembris Horvaatias Umagis.

VÕISTKONNAVÕISTLUS

Miami turniiri esimene nädal kulges võistkonnavõistluste tähe all, kus selgitati kolmes vanuseklassis maailma parimad, meestele ja naistele eraldi. Igas võistkonnas võis olla kuni 4 mängijat, iga kohtumine koosnes kahest üksikmängust ja ühest paarismängust, nii et hädapärast oleks saanud kahe mängijaga ka hakkama. Kogemused siiski näitavad, et Miami palavas kliimas (ja muidu ka) on varumehi ikka tarvis.

Maailmameistriteks tulid võistkondlikult vanuseklasside kaupa:

naiste 35+ vanuseklassi (Suzanne Lengleni karikas), finaalis võitis Saksamaa USA-d 2:1;

naiste 40+ vanuseklassi (Youngi karikas), finaalis võitis Prantsusmaa Hispaaniat 2:1;

naiste 45+ vanuseklassi (Margaret Courti karikas) finaalis võitis Prantsusmaa Suurbritanniat 2:1;

meeste 35+ vanuseklassi (Italia karikale) finaalis võitis Itaalia Hollandit 2:1;

meeste 40+ vanuseklassis (Tony Traberti karikale) finaalis võitis Hispaania Prantsusmaad 3:0;

meeste 45+ vanuseklassis (Dubleri karikale) finaalis võitis Prantsusmaa Hollandit 2:0 (paarismängu ei peetud)

Nagu näha, on finaalid suurte tenniseriikide päralt. Kuid ka Eesti oli esindatud ühe võistkonnaga M40+ koosseisus Rene Busch, Ivar Troost ja Kurmo Annus. Alagrupis kaotati Saksamaale, aga võideti Kanadat 2:1, kuigi Troost kaotas pingelise avamängu Jason Christiele 6:4 5:7 4:6, võitis Busch Olivier Borlee’d 6:4 7:5. Rene Busch ja Ivar Troost tõid lõpuks matšivõidu Kanada paari Sebastien Harvey/Glen Harwood üle 6:3 6:0. Alagrupi teise kohaga pääseti mägima kohtadele 7-12, kus esmalt saadi teise ringi mänguta, siis alistati tugev India (kelle esireket Nitten Kirrtane oli kunagi 2003. aastal ATP 540.). Ivar Troost võitis Dilip Mohantyt 6:1 6:1, Rene Busch kaotas maratonmängus Nitten Kirrtanele 7:6(5) 5:7 6:7(4). Ülalnimetud nelik selgitas viimases paarismängus ka matšivõidu, Rene ja Ivar võitsid  5:7 6:0 6:4. Tundus, et eestlaste  jõuvarud olid suuremad. Muuseas, eelmises ringis oli India võitnud Lätit 2:1 (Kulbergs, Kolesins, Bardins), samuti väga pingelise matši järel. Ilmselt olid indialastel jalad veel pehmed.

Matšis 7. kohale kaotasid meie mehed Argentinale 1:2. Gonzalo Gianera võitis Ivar Troosti 6:1 6:1 ja  Gonzalo Rio Rene Buschi 6:2 6:0. Paarismängu mõlemad Gonzalod mängima ei tulnudki ja andsid loobumisvõidu. Tundus, et palavad päevad ja pingelised matšid olid ka meie meestele mõjunud kurnavalt.

38. SEENIORIDE INDIVIDUAALSED TENNISE MAAILMAMEISTRIVÕISTLUSED

Kui esimene võistkonnanädal seljataga, alustati 38. Individuaalsete Seenioride Maailmameistrivõistluste individuaalturniiriga, kuhu lisaks  ülaltoodud mängijatele tulid Eestist kohale ka veel Liina Suurvarik, Ilona Poljakova ja Piret Ilves.

Kõigepealt üksikmängudest. Tundub, et tähtis on aasta läbi osaleda seenioride turniiridel, et saada korralik paigutus, mis tagab selle, et esimestes voorude ei minda vastamisi maailma paremikuga, kellega mängimine on ja peabki olema väga raske. Kahjuks aga suuremal osal Eesti mängijatest head asetust üksikmängus polnud (va. K.Annus), nii jäi nende tee kahjuks lühikeseks.

W35+ klassis jõudis Liina Suurvarik 30 osavõtja hulgas meie parimana veerandfinaali, kus kaotas Anda Perianule (4. paigutus) 1:6 4:6.

W45+ klassis oli osavõtjaid ligi 60. Piret Ilves kaotas itaallanna Valentina Padulale (4. paigutus) 1:6 1:6. Samas vanuseklassis jõudis 2. ringi ka Ilona Poljakova, ent vastu tuli teises paigutusega Jacqueline Booth Lõuna-Aafrikast. Pärast esimese seti võitu 6:3 oli Ilonal kahjuks jaks otsas ja Booth võitis järgmise kaks setti 6:1 6:1.

M40+ klassis oli tabel isegi 128-ne. Tõsi, nende hulgas mõned vabad kohad. 23. paigutusega Kurmo Annus sai mänguta teise ringi, võitis seal kanadalast Robert Husaini 7:6 7:6, ent kaotas siis paigutuseta sakslasele Benjamin Koehlele 1:6 4:6. Samal ajal kui Ivar Troost võitis avaringis portugaallast Ricardo Martinsit 6:1 6:2, pidi teises ringis astuma 11. paigutusega jaapanlase Aoki Narimoto vastu. Ivar kaotas 3:6 2:6.

M45+ klassis oli tabel samuti 128-ne. Rene Busch alustas hästi ja alistas ameeriklase Carlos Fornarise 6:2 6:0, teises ringis tuli aga vastu 6. paigutusega  Tšiili esindaja Gonzalo Ambiado (veel üks Gonzalo eestlaste vastu). Rene kaotas 6:3 1:6 3:6. Paigutust omades oleks Rene kindlasti kaugemale jõudnud.

Räägitakse, et Eesti on paarismängijate maa. Siin jätkub paarismängijaid igasse maailma otsa. Miami Beach pole mingi erand. Eriliselt sooviksin kiita Ilona Poljakovat, kes pere ja laste kõrvalt on tõusnud heasse sportlikku vormi. WD35+ klassis kaua kokkumänginud paar Piret Ilves ja Liina Suurvarik piirdusid esimese ringiga.

WD40+ klassis Ilona Poljakova koos prantslanna Celine Ragnieriga võitsid 32-tabelis kaks ringi kindlalt ja kaotasid alles poolfinaalis suhteliselt napilt hilisematele võitjatele Itaaliast Emanuele Falleti/Valeria Madarole 6:3 4:6 6:10. Esimene pronksmedal Eestisse!

WD45+ klassis Kataryna Filyus (Kanada) ja praegu Soomet esindav Mari-Liis Parmas said ka pronksi! Samamoodi kaotasid nemadki Itaalia paarile Valentina Padula/Silvia Sanna, ent üsna suurelt 1:6 1:6. Parmas elab aastaid Soomes ja ta on varem koos Piret Ilvesega naiste paarismängus ka maailmameistriks tulnud.

Segapaarismängus klassis XD35+ jõudsid Liina Suurvarik ja Ivar Troost kolme kindla võiduga poolfinaali, ent kaotasid favoriititpaarile Magalie Girard/ Arnaud Magnin (Prantsusmaa) 4:6 4:6.  Veel üks päris oma pronksmedal või õigemine kaks, kummalegi.

Ja selleks, et Eesti pidu oleks täiuslik, tuleks rääkida paar sõna segapaarismängust klassis XD45+. Enne kui sellest kirjutame, tuleb öelda, et meeste M45+ vanuseklassis on kaks Hollandi meest üle teiste – need on Mait Künnapi kunagine paarismängupartner Bart Beks ja Marcus Hilpert. M45+ üksikmängu finaalis võidutses Hilpert võiduga Beksi üle, koos võideti MD45+ paarismäng. Aga segapaarismängus osales Marcus Hilpert nooremas MD40+ vanuseklassis ja võitis oma kolmanda kulla. See-eest jääb Bart Beks truuks oma põhimõttele, kui juba mängida paarismängu, siis eestlasega.

Ilona Poljakova ja Bart Beks said teise paigutuse ja jõudsidki nelja järjestikuse võiduga finaali. Finaalivastaseks tulid neile vastu ei keegi muu kui Piret Ilves koos Ukrainas sündinud briti Timur Shadieviga, kes pidid teel finaali tegema rasket tööd, alistama sealhulgas 1. paigusega Jacqueline Booth (mäletate, Poljakova üksikmängu vastane!)/Henrik Mueller-Frerichi (Saksamaa) 1:6 7:6 10:3. Finaalis olid Bart Beks ja Ilona Poljakova üle 6:2 6:3. Ilus lõpp MM-le. Eestile kuld ja hõbe!

Kokkuvõtteks tuleb öelda, et tuleb rohkem võistelda, ega võidudki tulemata jää.

scroll to top