fbpx
Close

Harri Neppi: kui Naomi Osaka ennast üles küttis, tuli mängu pööre

Selline on koroonaviiruse aegne käesurumine: vasakul Anett Kontaveit, paremal Naomi Osaka. /
Foto: Getty Images/AFP/Scanpix

Eksperdist tennisetreener Harri Neppi leidis, et kui Naomi Osaka endas võitlustahte kätte sai, läks Anett Kontaveidil raskeks. Vastase laitmatu esitus pooleteise seti jooksul oligi 6:4, 2:6, 5:7 kaotuse peamine põhjus.

“Mis seal siis teises setis juhtus? Kas nägite, et järsku lõi Osaka endale käega vastu reit ja hakkas energiliselt hüplema. Enne ta lihtsalt loivas väljakul. Ta on selline mängija, et vahel tekib iseloomuga probleeme. Aga kui ennast üles küttis, siis hakkas paremini servima, pani jalad tööle ja hakkas ründelööke järjekindlalt sisse saama,” sõnas Neppi. Treeneri arvates ei olnud õige Delfi TV-s öeldu, et ega Osaka teises setis midagi erilist teinud, et geime võitma hakata. “Vaadake mehed, kui Anett tegi terve seti peale ainult kuus lihtviga, siis ei olnud ju kaotus temast tingitud, vaid ikka sellest, et vastane hakkas paremini mängima. Kui Osaka on sõiduvees, siis ta on tagajoonel Anettiga võrdne, aga parem liikumine annab eelise.”

Neppi kiitis Kontaveiti hea võitluse eest kolmandas setis. “Anett oli tubli, et ronis 1:4 kaotusseisust välja. Kahjuks see üks pall seisul 5:6 40:15 otsustas palju. Ta läks natuke lohakalt lööma, ei suunanud palli ka väljaku äärde. Saanuks ta tie-break’i võimaluse, olnuks see üsna õnnemäng, kellel mõni serv või löök paremini välja tuleb,” ütles Neppi.

Maailma edetabelis langes Kontaveit hetkeseisuga poolfinaali jõudnud Elise Mertensist (Belgia, 14) tahapoole, kuid US Openi asetust see fakt ei mõjuta, sest tabeli loosimine on neljapäeval, aga Cincinnati turniiri punktid arvestatakse juurde alles esmaspäeval. Mertens ja Osaka kohtuvad homme omavahel.

scroll to top