fbpx
Close

Osaka ühines NBA meeskondade protestiga ja loobus poolfinaalist

Naomi Osaka Cincinnati turniiril. / Foto: EPA/Scanpix

Eile tasavägises matšis Anett Kontaveidi the Western & Southern Openil alistanud Naomi Osaka andis teada, et on solidaarne NBA meeskondadega, kes on momendil loobunud play-off mängudest, mille põhjustas Wisconsini osariigis toimunud intsident.

Maailma endine esireket Naomi Osaka loobus poolfinaalist Elise Mertensi (Belgia) vastu, protestides nii USA politsei vägivalla vastu. Huvitaval kombel pole turniiri kodulehel veel Mertensile võitu tabelisse kirjutatud, ent kõik viitab, et Osaka loobumine on siiski kindel. Loobumise korral peab mängija täitma ka ametliku vormi.

“Olen peamiselt tumedanahaline naine ja siis sportlane. Ja tumedanahalise naisena arvan, et on asju, mis on olulisemad kui minu mäng. Ma ei looda, et mu keeldumine midagi drastilist kaasa toob, aga kui ma suudan alustada arutelu spordialal, mis on enamasti valge, pean seda sammuks õiges suunas.”

“See teeb mulle haiget, kui näen, kuidas politsei jätkab mustanahaliste genotsiidi. Ma olen väsinud sellest, et pean sama juttu rääkima ikka ja jälle. Millal sellest piisab?,” kirjutas Osaka oma avalduses.

Varsti peale Osaka avaldust teatasid turniiri korraldajad, et neljapäeval ei peeta üldse matše. See puudutab nii naisi kui mehi. Pressiteade sisaldas muuhulgas: “…Tennis võtab kollektiivse hoiaku rassilise ebavõrdsuse ja sotsiaalse ebaõigluse vastu, mis on Ameerika Ühendriikides taas esile kerkinud.”

Turniiriga jätkatakse reedel, finaalid lükkusid seega laupäevale.

scroll to top