fbpx
Close

Anett Kontaveit suutis pidurdada Jaapani täiskäigul ekspressi, aga võidust jäi pisut puudu

Anett Kontaveit mängus Naomi Osaka vastu. / Foto: EPA/Scanpix

Anett Kontaveit (12) langes täna New Yorgis Cincinnati turniiri veerandfinaalis endise maailma esireketi Naomi Osaka (Jaapan, 4) käe läbi tulemusega 6:4, 2:6, 5:7.

Esimeses setis taandus kogu mäng sellele, kas keegi teeb oma pallingugeimis ka natuke vigu. Juhtus nii, et seisul 2:2 Osaka tegi, aga Anett tegutses servigeimides laitmatult ja sellega tagaski setivõidu. Võitlus tagajoonel oli enamasti võrdne, mõlemal olid omad trumbid ja tempo poolest keegi ülekaalu ei saavutanud.

Teist setti alustas Osaka kuidagi tujutult ja tundus, et seisul 0:2 hakkab tal asi käest minema. Anett teenis murdepall, kuid 30:40 peal lõi Osaka oma teise ässa selles kohtumises. Ning järsku kõik muutus – jaapanlanna võitis 10 punkti järjest. Anett, kes esimeses kuues servigeimis polnud vastasele andnud isegi ühtki murdevõimalust, kaotas nüüd pallingugeimi nulliga. Piltlikult võiks kirjeldada, et kui enne oli Osaka poolel sõitnud peatustega reisirong, siis nüüd põrutas seal täiskäigul Jaapani Shinkanseni ekspress, millega ka siinkirjutaja 2007. aastal Osakast Tokyosse sõitis. Sellist rongi, mis sõidaks 300 km/h, Eestis ei ole ja ka Anett ei leidnud enam rohtu Osaka pidurdamiseks.

Aga siiski – pärast seda kui Osaka oli võitnud üheksa geimi järjest ja juhtis otsustavas setis 3:0, suutis Anett kuidagi seda rongi pidurdada. Ta murdis seisul 2:4 vastase pallingu ja hoidis tasakaalu. Seisul 5:6 oli servigeim peaaegu käes, kui 40:15 edu juures oli Anettil pall vaid võrgu ees vaja maha lüüa. Aga ta lõi Osakale kätte ja vastane päästis punkti. Ilmselgelt kaotatud võimalusest häiritud Kontaveit enam ei toibunud. Üks punkt kallutas selle kohtumise Osaka kasuks, aga muidu oleks otsustanud tie-break, kus juba ühe poole paremust olnuks raske ennustada.

Osaka näitas selles kohtumises, et kui ta on oma sõiduvees, on teda üliraske võita. Ometi oli Anettil selleks võimalus. Seega ei saa me öelda, et Eesti esireket jäi rongi alla. Lihtsalt pidur ei olnud seekord piisavalt tugev.

Eelkõige tänu teisele setile jäi Osaka äralöökidega üpris selgelt peale 29:18, kuid jaapanlanna tegi ka rohkem lihtvigu – vastavalt 25 ja 19. Kui Osaka oli eile Dajana Jastremska vastu löönud esimest servi sisse koguni 79%, siis täna oli tal see näitaja 56%, kuid arvatavasti ta rohkem ka riskis, teades Anetti häid tõrjeoskusi. Kontaveit lõi esimest servi 62%, aga esimese pallingu võidetud punktidega jäi jaapanlanna siiski selgelt peale 77-61%. Teiselt servilt võitis Anett rohkem punkte (58 ja 51%).

Ässad jäid Osaka kasuks 9:5, aga ta tegi ka kaks topeltviga rohkem (5:3). Seega otse servilt saadud punktide osas suurt erinevust polnud. Murdepalle realiseeris Osaka 10st 5 ja Kontaveit 4st 3.

scroll to top