fbpx
Close

Halep: olen alati öelnud, et iga turniir on minu jaoks oluline

– Simona Halep / Foto: AFP/Scanpix

Maailma teine reket Simona Halep rääkis WTA-le oma hooaja eesmärkidest ja hetkeseisundist.

Kahe Suure slämmi tiitli omanik (French Open, Wimbledon) ja momendil maailma edetabelis teisel kohal asuv endine esireket rumeenlanna Simona Halep on peagi algavatel Austraalia lahtistel parimal juhul jõudnud finaali. See juhtus kolm aastat tagasi. Kuid palju olulisem tähis on vast see, et Halep pääses seitsme aasta eest esmakordselt maailma esikümnesse ja pole sellest ajast alates sealt välja langenud. Esikümnesse murdis rumneenlanna 2014. aastal just Austraalia lahtiste järel (veerandfinalist). Seega on ta veetnud esikümnes 346 nädalat järjepanu. Statistiline näitaja, millega on ta WTA ajaloo kaheksas.

“Alates 14. eluaastast olen teinud tennise nimel kõike ja keskendunud sellele, kui hästi oskan mängida. Püüan kogu aeg liikuda ideaalse mängu poole. Kuid samas tean, et seda pole olemas. Nii mõnigi kord pidin leppima enda ebatäiuslikkusega ja samas püüdlema täiuslikkuse suunas.”

Halepi sõnul tunneb ta end praegu värskena vaatamata pikale võistluspausile ja kahenädalasele karantiinile: “Võin öelda jah, et paus tuli kasuks, sest peaaegu kümme aastat mängisin pea iga kuu, iga nädal… Nii et see paus oli minu jaoks hea, mu mõtetele. Maksimumtulemusega on muidugi raske arvestada, sest sellises olukorras oleme esimest korda. Eelmisel aastal ei mänginud me palju turniire ja nüüd on ees Suure slämmi turniir. Nii et ma pole kindel, kuidas asjad lõpuks välja kukuvad. Aga ma olen “täislaetud” ja valmis uut hooaega alustama.”

Selle hooaja eesmärkidest oli Halepi vastus üsna lai, ent üks huvitav detail siiski paistis sealt silma.

“Minu fookusesesse mahuvad kõik turniirid, mida kaasa mängin. Olen alati öelnud, et iga turniir on minu jaoks oluline ja ma ei pane neid pingeritta. Seetõttu tahan turniirile tulles anda endast sada protsenti. Eelmine aasta õpetas mulle, et tuleb elada tänases päevas. Peamine eesmärk on võita medal olümpial, kuid nagu ütlesin, on iga turniir oluline.”

Peale karantiinist väljumist ootab Halepit ees mäng Ashleigh Bartyga: “Ootan mängu Bartyga põnevusega, see tähistab karantiinist väljumist. Ei jõu ära oodata. Kaks nädalat nägin ainult oma tiimi. Järgmine nädal saab olema üsna imelik, sest naaseme tavaellu ja see on väga tihedalt sisustatud. Saame külastada restorane, millest turniiride ajal väga puudust tundsime. Käed-jalad juba põlevad.”

scroll to top