fbpx
Close
PAF.ee

Adelaide’i näidisturniir algas täistribüünide ees

Adelaide’i pealtvaatajad Novak Djokovici mängul. / Foto: AP/Scanpix

Adelaide’is algas ööl vastu reedet (Austraalia aja järgi hommikul) tipptennisistide osavõtul näidisturniir, mis on esimene võistlus enne Australian Openit, kuigi see ei kuulu WTA või ATP turniiride hulka.

Meeldiva üllatusena olid aga tribüünid rahvast täis, sest Austraalia on suutnud viimastel kuudel koroonaviirusest hoiduda. Esimene mäng tõi selles mõttes pettumuse, et maailma esireket Novak Djokovic (Serbia) algul loobus peopesas olnud villi tõttu kohtumisest Jannik Sinneriga (Itaalia), kuid tuli lõpuks teiseks setiks siiski väljakule. Nii lõppes see omapärane mäng 6:3, 6:3, kusjuures esimeses setis võitis Sinnerit teine serblane Filip Krajinovic, aga teises Djokovic ise.

Esimese näidismängu osalised Austraalia bumerangiderga: vasakult Novak Djokovic, Filip Krajinovic ja Jannik Sinner. / Foto: Reuters/Scanpix

Tennisekarjäärile punkti pannud Maria Šarapova ütles Venemaa infoagentuurile Sports.ru, et tema meelest oli tegemist erilise sündmusega. “Olin nii rõõmus, kui mängu nägin! Sport tuleb tagasi pealtvaatajate juurde, kes õnnelikult istuvad tribüünil,” rõõmustas Šarapova.

“Süda läks soojaks, kui nägin fänne tribüünidel. Hästi tehtud, Austraalia!” kirjutas Twitteris veel üks endine tippmängija Andy Roddick. Adelaide’i turniiri tribüünid ei ole siiski väga kõrged ja kokku mahtus mänge vaatama 4000 pealtvaatajat.

Reedel on Adelaide’is ees veel neli näidismängu, millest kesksemates kohtuvad Serena Williams (USA) – Naomi Osaka (Jaapan) ja õhtupoolse sessiooni lõpetuseks Rafael Nadal (Hispaania) – Dominic Thiem (Austria).

scroll to top