fbpx
Close

Endine del Potro treener: Juan Martin naaseb suurde tennisesse vaid juhul kui….

– Juan Manuel del Potro / Foto: Reuters/Scanpix

Argentiina väikelinna Tandili saatuseks oli tuua maailma palge ette üks suurimaid Lõuna-Ameerika tennisemängijaid läbi aegade. 1990. aastate alguses tegi Marcelo Gomez just seal oma õpilase Juan Martin del Potroga esimesi samme tenniseteel.

Del Potro esimene treener on veendunud, et Juan Martin oleks olnud Novak Djokovici ja Rafael Nadali tuline rivaal maailma esireketi kohale, kui ainult poleks olnud vigastusi.

Endine maailma kolmas number, US Openi võitja Juan Martin del Potro pidi pärast 2018. aasta augustis Shanghai turniiril saadud vigastust läbi tegema põlveoperatsiooni. Lõikus teostati Šveitsis Bernis, kirurgiks Roger Federeri ihuarst, doktor Ronald Biedert.

Kuna valu ei taandunud, soovitas del Potrot jälginud Biedert veel üht operatsiooni. Teine lõikus tehti Argentiina tennisetähele juba 2019. aasta jaanuaris Miamis. 

Kuid ka sellest ei piisanud, et valu täielikult kaoks ning argentiinlane uuesti väljakule pääseks. Lõikusest taastununa üritas del Potro Buenos Aireses küll trenni teha, kuid piinav valu katkestas taas treeningud.

Teistkordselt vigastas del Potro põlve Queensi turniiril 2019. aastal, kui vastaseks oli noor Kanada täht Denis Shapovalov. Seda pärast 12 peetud kohtumist. Mõned päevad pärast seda oli del Potro taas sunnitud noa alla minema. Sedapuhku Barcelonas. Pärast kuuajalist pausi üritas del Potro treeningutele naasta nii kiiresti, kui võimalik, kuid asjad ei kulgenud loodetud rada pidi. Argentiinlane tundis põlves pidevat valu ning oli 2020. aasta alguses vahele jätma Austraalia lahtised. Seda juba viiendat korda kuue aasta jooksul!

„Kui Juan Martin oli kümne-aastane, teadsin ma kohe, et poisil on potentsiaali tõusta maailma top-10 sekka. Selleks, et jõuda tõelisesse tenniseeliiti, peab olema iga sinu mängu element ülikõrgel tasemel. Samuti ei tohi sul olla vigastusi. Juan Martinil on esimene pool sellest täidetud, teine paraku mitte…Kui tal poleks olnud vigastusi, näitaks ta Djokovicile ja Nadalile praegu tenniseväljakul koha kätte, või vähemalt jagaks nende meestega tennisevalitseja trooni,“ sõnas Marcelo Gomez.

Maailma number üheks saamine oli del Potro teine sportlik siht pärast US Openi võitmist 2009. aastal.

„Ma näen teda endiselt pisikese põnnina, kes tennise mängimisest naudingut tunneb. Olen sada protsenti kindel, et ta ei naase enne väljakutele, kui teab, et suudab tippude tippudele vastu saada,“ lisas del Potrot hästi tundev Gomez.

50-aastane Gomez ise põdes septembris läbi koroonaviiruse, kuid hetkel on tema tervis taastunud.

scroll to top