fbpx
Close

Emma Raducanu avaldas oma uue treeneri nime

– Emma Raducanu / Foto: PA/Scanpix

Viimaseid päevi 18-aastane Briti tennisetäht Emma Raducanu on lõpuks, pärast pikki otsinguid leidnud uue treeneri. Raducanu teatas ametlikult, et tema juhendajaks saab sakslane Torben Beltz.

Tänavuse US Openi tšempioni treeneriks saab mees, kes on naiste tennisega vägagi tuttav. Beltz on juhendanud oma kaasmaalannat Angelique Kerberit mitmel etapil. Ta aitas Kerberi tema esimese suure slämmi tiitlini, samuti juhendas teda, kui sakslanna jõudis WTA esinumbriks. Beltzi hoolealuste hulka on kuulunud ka näitkes horvaaditar Donna Vekic. 

Rääkides koostööst 44-aastase treeneriga sõnas Raducanu teisipäeval, et on väga elevil. „On suur privileeg töötada koos inimesega, kelle rikkuseks on kogemus.“

Maailma 20. number tegi käesoleval aastal ajalugu võites läbi kvalifikatsiooniturniiri põhitabelisse pääsenuna US Openi tiitli.

Raducanu teatas eilsel pressikonverentsil, et ootab väga uue hooaja ettevalmistustsüklit koos uue treeneriga. „Ta on töötanud Kerberiga, kes on ülihea mängija, võitnud kolm suurt slämmi. Ma arvan, et tema kogemus aitab sellist kogenematut inimest nagu mina. Ma usun, et ta aitab mul tipus kanda kinnitada, olen selles üsna kindel. Lisaks on ta positiivne, naeratav ja toob tiimi suurepärast energiat. Arvan, et see kõik on tuuril tähtis.“

Raducanu hooaeg sai lõpu teisipäeval, kui ta kaotas Linzi turniiri teises ringis hiinlannale Wang Xinyle kolmes setis. Pärast triumfi USA lahtistel on Briti talent võitnud viiest matšist kaks.

Teisipäevasel pressikonverentsil kinnitas Raducanu veelkord kui ettearvamatu võib sport olla.

„Sel aastal on palju juhtunud. Jaanuaris, veebruaris, märtsis ei teadnud veel keegi, kes ma olen, kuid ise arvasin, et olen juba mängija. Alles juunis mängisin oma elu esimese WTA turniiri, kus kaotasin kohe avaringis…Tänaseks olen aru saanud kui palju on mul tegelikult on veel arenguruumi. Ja kui nõudlik on mängimine tuuril. Siiski olen oma hetketasemega rahul.“

US Openi võitja ja Wimbledoni turniiril (wild card) veerandfinaali jõudnud Raducanu saab eeloleval laupäeval 19-aastaseks. Pärast lühiajalist planeeritud puhkust algab treeningsessioon Torben Beltzi juhendamisel.

scroll to top