fbpx
Close

Amanda Anisimova võtab tennisest pika pausi, mõneks ajaks jääb eemale ka Emma Raducanu

Amanda Anisimova. / Foto: AFP/Scanpix

Kaks naismängijat, kes väga noorena tõusid paremikku ei ole hiljem enam lootusi õigustanud ning tänaseks on kehv seis nii 2019. aasta Prantsusmaa lahtiste finalistil Amanda Anisimoval (USA) kui ka 2021. aasta US Openi võitjal Emma Eaducanul (Suurbritannia).

Anisimova teatas, et on vaimselt läbi põlenud ja võtab tennisest pausi määramata ajaks. “Mul on alates 2022. aasta suvest olnud probleeme vaimse tervisega. Tenniseturniiridel viibimine on minu jaoks muutunud talumatuks. Praegu on mu prioriteet vaimne heaolu ja seetõttu võtan mõneks ajaks pausi,” teatas Anisimova, kes on maailma edetabelis 46. kohal. Tema kõrgeim edetabelikoht (21.) pärineb 2019. aasta oktoobrist, kuid just paar kuud enne seda suri infarkti tema isa Konstantin ja sellest kurvast sündmusest ei saanud Anisimova kuidagi üle. Ehkki päris sügavale ta edetabelis ei langenud, püsides igal hooajal parimatel nädalatel TOP30 sees. Kuid tänavu on Anisimova võitnud 11st mängust ainult 3.

Maailma edetabelis 85. kohale langenud Raducanu käis nii hüppeliigese kui ka käe lõikusel ja jääb turniiridest eemale mõned kuud. “Viimased kümme kuud on olnud rasked,” kirjutas Raducanu sotsiaalmeedias. “Olen püüdnud valu kontrolli all hoida ja mängida läbi selle ning eelmisel aastal vähendasin päris palju ka treeningkoormusi. Kuid kahjuks see pole aidanud.”

scroll to top