Ons Jabeur tuli Abu Dhabis “maailmameistriks”

Ons Jabeur. / Foto: AP/Scanpix

Tavakohaselt vaid kaks naist osales kõlava nimega turniiril Mubadala maailmameistrivõistlused, mille ainsas mängus alistas maailma teine reket Ons Jabeur (Tuneesia) Emma Raducanu (Suurbritannia) 5:7, 6:3, 10:8.

Novembri lõpul Briti kuningalt MBE ordeni (pisut madalam variant kui OBE – Order of The British Empire) saanud Raducanu tuli esimeses setis välja 1:4 ja 3:5 kaotusseisult, aga teise seti otsustas vaid üks murre, mille tegi Jabeur. Tie-break geimis jõudis Raducanu seisult 2:4 ette 7:5 ja 8:6, aga kaotas neli viimast punkti. Pärast US Openi võidupunktide loovutamist maailma edetabelis 76. kohale langenud Raducanu on viimasel ajal paremini mänginud, aga võite vähe saanud, ka täna jäi napilt puudu.

Meeste turniiril osaleb kuus mängijat ja veerandfinaalis võitis tiitlikaitsja Andrei Rublev 7:6, 6:4 Borna Corici (Horvaatia), kes asendas algselt mängima pidanud Frances Tiafoe’d (USA). Stefanos Tsitsipas (Kreeka) sai aga 6:1, 6:4 revanši teise näidisturniiri Diriyah Cupi kaotuse eest Cameron Norrie’lt (Suurbritannia).

Mubadala MM-võistluste või täpsemalt näidisturniiri poolfinaalides kohtub maailma esireket Carlos Alcaraz (Hispaania) Rubleviga ja Casper Ruud (Norra) Tsitsipasega.