fbpx
Close

NextGen ATP finaalturniiril selgus esimene poolfinalist

– Carlos Alcaraz / Foto: EPA/Scanpix

NextGen ATP finaalturniiril Milanos, kus võistlevad maailma kaheksa paremat alla 21-aastast tennisisti, kindlustas peafavoriit Carlos Alcaraz (Hispaania, 1) edasipääsu juba siis, kui alagruppide teine voor oli veel pooleli.

Tõsi, kõik parimad alla 21-aastased Milanos siiski ei mängi, sest 20-aastane Jannik Sinner püüdis kohta nö suurel ATP finaalturniiril ja olles seal praegu esimene varumängija, ei saaks ta niikuinii noorte finaalis osaleda. Pealegi on Sinner NextGen ATP finaalturniiri juba korra (2019) võitnud.

A-grupis alistas Alcaraz 3:0 (mängitakse parem viiest setist, aga iga sett nelja geimivõiduni, 3:3 peal tie-break) nii Holger Vitus Nodskov Rune (Taani, 7) kui ka Brandon Nakashima (USA, 4). Et aga Rune ja Nakashima olid võitnud Juan Manuel Cerundolo (Argentiina, 5), ei otsusta Alcarazi ja Cerundolo kohtumine enam midagi. Alcaraz on igal juhul alagrupi võitja ja Cerundolo edasi ei pääse, teise koha selgitavad Rune ja Nakashima omavahelises mängus.

Tänavu mängivad Next Gen ATP finaalturniiril kaks mängijat maailma edetabeli TOP50 seast, Alcarazi kõrval on teine Sebastian Korda (USA, ATP. 39.), kes on B-grupis kõrgeima asetusega. Sellest artiklist näete kõikide osavõtjate rankingut. B-grupis said avavoorus võidu Korda ja Sebastian Baez (Argentiina, 6), kes üllatas kodupubliku lemmikut Lorenzi Musettit 3:1 võiduga. Korda ja Hugo Gastoni (Prantsusmaa, 8) mäng oli aga avavooru tasavägiseim ja ameeriklane võitis 0:2 kaotusseisust 3:4, 3:4, 4:0, 4:3, 4:0.

scroll to top