Elizaveta Anikina võitis järjekordse U12 suurturniiri!

Elizaveta Anikina Auray turniiril. / Foto: Tennis Majors

Möödunud nädalal toimus Prantsusmaal kõrgetasemeline Tennis Europe`i U12 1. kategooria turniir Open Super Auray 12, kus kohal selle vanuseklassi Euroopa paremik ning mitmeid mängijaid ka väljastpoolt Euroopat. Tüdrukute seas võitis kindla esikoha Eesti noormängija Elizaveta Anikina, lisaks jõudis ta koos Rumeenia tüdruku Eva Maria Bulaiga paarismängus finaali.

Elizaveta saavutuse teeb märkimisväärsemaks tõik, et enne turniiri vaevas Eesti tennisetalenti kõhuviirus. Anikina treener Ain Suurthal sõnas, et kolme päeva jooksul enne võistlust ei suutnud Anikina peale paari jogurti midagi süüa. „Vapper tüdruk, aga kindlasti jättis viirus esitustele jälje. Pärast turniiri ütles Liza, et riided on suureks jäänud…,“ edastas Suurthal.

Loosi tahtel oli Anikina 64-lises tabelis avavoorus vaba, teises alistas Jana Nolte (Saksamaa) 6:2, 6:2. Seejärel oli Eesti mängija kindlalt parem Prantsusmaa noortennisistist Leora Lopes Ferreirast 6:0, 6:1. Veerandfinaalis olid Anikina võidunumbrid Isabella Rebeli (Suurbritannia) üle 6:3, 6:2. Tõsist vastupanu kohtas oma vanuse kohta väga stabiilse tagajoonemänguga Anikina alles poolfinaalis, kus vastaseks Anna Fomina (-). Eesti mängija võitis pikale veninud matši 6:4, 6:3. „See kohtumine oli veelgi tasavägisem, kui numbrid räägivad,“ ütles Suurthal. „Kindlasti kõige parem esitus Lizalt. Hea serv ja taktikaliselt tark mäng viisid ta finaali.“

Finaalis alistas Anikina Horvaatia mängija Korana Barisici 6:2, 6:4. „Palju lihtsam kui poolfinaal,“ tõdes treener. „Kuigi teises setis seisul 2:0 keskendumine hajus ja servi ei saanud enam sisse, siis suutis ta ennast koguda ja matši võiduka lõpuni mängida,“ lisas Suurthal.

Au mängida U12 rahvusvahelisel suurturniiril sai ka teine Eesti noormängija Ieva Bzelenko, kes jäi üksikmängus küll alla Prantsuse tüdrukule Neirouz Godbhanele 1:6, 2:6 (Godbhane jõudis veerandfinaali), kuid sai setivõidu kätte lohutusturniiril. Paarismängus koos Alim Kanagatovaga (Kasahstan) jõuti aga veerandfinaali, kus jäädi alla just Eesti/Rumeenia paarile Anikina/Bulai.

Paarismängu turniiri finaalis oli Anikina/Bulai vastasteks Horvaatia/Tšehhi duo Barisic/Beata Marešova. Põnevalt kulgenud kohtumise ja ühes sellega kogu turniiri võitsid viimased 7:5, 6:4. „Siin oli näha, et vastased oskasid ikka paari mängida. Kuigi meie omadel oli mitu geimpalli ja palju mängiti otsustavaid punkte, peab siiski möönma, et vastased olid grammi võrra paremad.“

Anikina on käesoleval aastal võitnud kõik 15 Tennis Europe`i U12 sarjas peetud üksikmängu. See tekitab küsimuse, kas meie noormängija ei peaks end proovile panema ka vanemas klassis. „Aasta teisest poolest on plaanis osaleda ka U14 kõrgema kategooria turniiridel, kuhu Liza saab ainult läbi kvalifikatsiooni või wild card`iga. Õnneks on tal ühe U12 turniirivõiduga üks wild card kindlustatud, võib olla saab viimase turniiri võidu eest ühe veel,“ oli Suurthal optimistlik.

Rahvusvahelise ajakirjanduse andmetel on tüdrukute Auray turniiri tuntuim võitja Kim Clijsters, maailma esireket ja kuuekordne suure slämmi turniiride võitja. Kuid näiteks praeguse aja noored tähed Linda ja Brenda Fruhvirtova võitsid üsna hiljuti selle turniiri.