fbpx
Close

Glinka ja Malõgina alustasid kindla võiduga

Daniil Glinka. / Foto: Igor Pissarev/ETL

Daniil Glinka alustas Trimbachis (Saksamaa) ITF-i M25 turniiri 6:3, 6:4 võiduga Alexis Canteri (Suurbritannia) üle.

Numbrid võib-olla nii kindlad ei ole, aga samas murdis Glinka mõlemas setis vastase pallingugeimi ja oma servil tal raskusi ei tekkinud kuni viimase geimini, mil ta seisul 5:4, 40:15 jättis kasutamata kaks matšpalli ja siis sai vastane enda mängu ainsa murdepalli. Kuid Glinka päästis selle punkti ja järgmise matšpalliga võitis. Glinka kaotas küll ässad 7:8, aga oli servil ikkagi tunduvalt kindlam. Eesti teine reket võitis esimeselt servilt 81 ja teiselt 68% punktidest, Canteril olid vastavad numbrid 72 ja 45%.

Võib tekkida küsimus, et miks Glinka mängib sel nädalal Saksamaal, aga mitte Davis Cupil Sri Lankas? Eesti Tennise Liidu peasekretäri Allar Hindi sõnul on Glinka viimasel ajal mänginud ainult kõvakattel ja pärast arutelu meeskonna kapteniga otsustati, et seekord ta kaasa ei tee, sest Sri Lankas toimub võistlus saviliival.

Elena Malõgina mängib teist nädalat järjest Karaganda W15 turniiril, kus ta on jälle asetatud esimesena. Avaringis võitis Malõgina Maria Sinitsõna (Kasahstan) 6:1, 6:0. Paraku langes Malõgina eile välja paarismängus, kus tema partner oli alles 15-aastane Jana Kim (Kasahstan).

Teise Eesti naismängijana pääses Sharm El Sheikhi W15 turniiril põhitabelisse Andrea Roots, kes kvalifikatsioonis alistas kaks vastast, kuid tänases avaringi mängus jäi ta 1:6, 1:6 alla teisena asetatud Malene Helgole (Norra, WTA 517.), kes üle-eelmisel nädalal võitis Helsingis W35 turniiri. Helgo on ühe turniiri võitnud ka Tallinnas – 2022 novembris Haabneeme W25 võistlusel.

Juba eile sai Alaminos-Larnaca M15 turniiril avaringis kaotuse Markus Mölder, kes pääses põhitabelisse tänu kõrgele kohale eelmise aasta lõpu juunioride edetabelis. Loosiga Mölderil ei vedanud, sest ta läks kokku neljandana asetatud Dan Alexandru Tomescuga (Rumeenia, ATP 603.), kellele kaotas 1:6, 3:6.

Täna pärastlõunal langes Mölder koos Nicholas Campbelliga välja ka paarismängus. Nad kaotasid Tomescule ja Dominic Ducariule (Saksamaa) 6:4, 3:6, 4:10. Saatuslikuks sai otsustava tie-break’i algus, kus Campbell/Mölder jäid 1:7 taha.

scroll to top