Elizaveta Anikina Prantsusmaal finaalis!

Elizaveta Anikina kahe karikaga. / Foto: erakogu

11-aastane Elizaveta Anikina osales edukalt Tennis Europe`i U12 kõrgetasemelisel 1. kategooria turniiril Passagespoirs Prantsusmaal, kui jõudis üksikmängus finaali ja paarismängus võitis koos Ukraina tüdruku Sofiia Bielinskaga kogu võistluse.

Andekas Tallinna tüdruk Elizaveta Anikina alistas kõigepealt Prantsusmaa mängija Ana Tasey Tesici 6:2, 6:2 ja 32 parema seas Briti noortennisisti Hermione Korpanec Daviesi 6:3, 6:2. Tee kaheksa hulka rajas endast aasta vanematega võistlev Anikina võiduga Capucine Dournesi (Prantsusmaa) üle 6:2, 7:6 (0).  Veerandfinaalis sai Eesti tüdruk pärast tasavägist võitlust jagu taas prantsuse piigast Capucine Charcosset`st 7:6 (2), 7:5. Poolfinaalis oli Anikina enesekindlus ise ning Ambre Le Prunenec (Prantsusmaa) alistus 6:2, 6:1. Finaalis kohtus Anikina oma paarismänguparnteri Sofiia Bielinskaga Ukrainast. Meie tüdrukust aasta vanem Bielinska oli seekord parem 6:7 (3), 6:3, 6:1. Kokkuvõttes teine koht endast aasta vanemate seltskonnas on väga tubli saavutus.

Elizaveta Anikina koos finaalivastase ja paarismängupartneri Sofia Bielinskaga. / Foto: erakogu

Paarismängus jõudis Eesti-Ukraina duo suhteliselt kergesti finaali. Lõppkohtumine turniirivõidu nimel oli aga teisest puust kui eelnevad kohtumised. Kaotanud finaali avaseti Iisraeli/Prantsusmaa paari Daniel Baranes/Lola Tremellat`vastu napilt 5:7, suutsid Anikina/Bielinska teise seti enda kasuks kallutada 6:3. Otsustavas tie break setis jõudsid  piisava kahepunktilise vahega esimesena 10 punktini Anikina/Bielinska 10:8 ja nii oligi turniirivõit tõsiasi. Anikina saab vanusepoolest osaleda U12 võistlustel veel ka järgmisel aastal.

Le Passage on Eesti tüdrukute jaoks üldse hea paik. Meenutame, et mullu tuli seal kahekordseks võitjaks Kiira Paškov, kus üksikmängus polnud meie praegusele U14 tüdrukute esireketile vastast ning paarismängus võidutseti koos Nadežda Morozovaga.