fbpx
Close

Ingrid Neel võitis Firenzes paarismängu ja kerkis karjääri kõrgeimale kohale

Ingrid Neel Tallinn Openil / Foto: Igor Pissarev

Aprillis Eesti kodakondsuse saanud Ingrid Neel võitis koos sakslanna Vivian Heiseniga Firenze WTA 125K turniiril paarismängu.

Itaalias sajab praegu igal pool vihma ja erand polnud ka Firenze, mistõttu Neelil ja Heisenil tuli täna lõpetada poolfinaal ja mängida finaal, sest laupäeval kohtumine katkes, Samal ajal said nende finaalivastased puhata. Kuid Neel ja Heisen lõpetasid mõlemad mängud võidukalt otsustava seti asemel mängitud matši tie-break’is. Poolfinaalis võitsid nad Sara Errani/Jasmine Paolini (Itaalia) 7:6, 4:6, 10:2, kusjuures umbes tund enne seda oli Paolini võitnud üksikmängu. Seega antud kohtumises oli vähemalt üks vastastest väsinum. Üsna haruldane (aga sedagi ilma tõttu) on seegi, et üksikmängu võitja selgus varem kui paarismängus olid üldse finalistid selgunud.

Finaalis esimesena asetatud Asia Muhammadi (USA) ja Giuliana Olmosi (Mehhiko) vastu oli aga üllatav murrete suur arv – 15st geimist 9 võitsid tõrjujad. Esimeses setis ei võitnud Heisen/Neel mitte ühtki oma servigeimi, aga teises juhtisid 5:0 niimoodi, et vastased olid juba kolm servigeimi kaotanud. Kuid tasavägises tie-break’is ei jäänud Heisen/Neel pärast seisu 4:3 enam kaotusseisu. Kogu aeg võitsid nad vastaste pallingul teise punkti ja kaotasid oma servil esimese punkti. Nii vahetus ühepunktiline edu ja viigiseis viis korda, kuni seisul 9:8 võitis Eesti/Saksamaa paar servil esimese punkti ja sellega ka mängu.

Neel tõuseb esmaspäeval maailma paarismängu edetabelis 68. kohale, mis on tema karjääri kõrgeim, seni oli parim ranking 75. Heisen tõusis koguni 33 kohta, aga on esisajast veel väljas (105.). Finaalivastastest on Olmos eriti hea paarismängija, kes enne Firenze turniiri oli maailma edetabelis 14.

Neel on karjääri jooksul võitnud paarismängus ühe WTA turniiri 2021. aastal Bogotas. Tänane võit WTA tuuri esikoha arvele ei lähe, sest 125K on võrdsustatud meeste Challengeriga, mida samuti ei arvestata ATP tuuri alla. Sel aastal on Neel võitnud paarismängus ka ITF-i W60 turniiri Mehhikos.

scroll to top