Elizaveta Anikina jõudis Ateenas U12 eliitturniiril poolfinaali

Jelizaveta Anikina Ateenas. / Foto: Auli Pork

Eelmisel nädalal Kreeka pealinnas Ateenas toimunud IMG Future Stars kinnisel, see tähendab ainult personaalsete kutsetega Tennis Europe`i U12 vanuseklassi turniiril jõudis Eesti noormängija Elizaveta Anikina üksikmängus poolfinaali.

IMG ehk International Management Group on üleilmne spordi-, ürituste- ja talendimanageerimise kompanii, mille peakorter asub New Yorgis. Kutse turniirile said ainult 24 kuni 12-aastast poissi ja tüdrukut – tennisetalenti – , kellel on juba sõlmitud IMG-ga leping.

Treener Ain Suurthal, kes viibis koos Elizaveta Anikinaga võistlustel kaasas, sõnas, et Eesti tüdruk näitas läbi turniiri kõrgeklassilist tennist ja head võitlustahet. „24 tüdrukut üle maailma, seal oli ameeriklasi, hiinlasi, Brasiiliast mängijad, rääkimata Euroopa parematest, olid jaotatud kolmestesse alagruppidesse ja edasi veerandifinaalidesse pääsesid ainult alagrupi võitjad.“

Anikina alistas esimeses alagrupikohtumises Iisreali tüdruku Daniel Baranesi kindlalt 6:3, 6:1 ning kuigi teises kohtumises jäi andekale Inglismaa noormängijale Liv Zinggile 4:6, 6:3, 6:7 alla, siis tagas tekkinud surnud ring (Baranes alistas  Zinggi – toim.) alagrupivõidu just teise seti võit Zinggi üle. Suurthal märkis, et Eesti tütarlaps tegi tavapäratult külmas Ateenas (kuni 16 kraadi) kohe esimeses liivamatšis üllatavalt hea etteaste ning sisuliselt läbi aasta väliväljakutel mängiv Iisraeli tüdruk Anikinale vastu ei saanud. „Inglise tüdruku vastu oli Liza juba välja arvutanud, et edasipääsuks on vaja võita kuus geimi, küllap seegi mängis tulemuses rolli,“ kommenteeris treener.

Veerandfinaalis sai Anikina vastaseks Rootsi tüdruku, juba mullu U12 1. kategooria turniiril Portugalis triumfeerinud Grace Bernsteini. Selleski kohtumises näitas Anikina korralikku mängu ja tugevat tahtejõudu ning alistas ligi kolmetunniseks veninud matšis Bernsteini 6:7, 6:4, 6:4. „Arvasin enne mängu, et Anikinal läheb täpselt ja kõvasti palli lööva Rootsi tüdrukuga väga raskeks. Raske oli, kuid Liza mängis tõesti hästi ja võitis teenitult.“

Poolfinaalis kohtus Anikina hiljem turniiri võitnud Korea tüdruku Yeri Hongiga ja vastu tuli võtta kaotus 3:6, 3:6. „Vastane oli jälle kõva lööja. Kuid kokkuvõttes vägev turniir meie tüdrukult. Tulemus on seda märkimisväärsem, et Anikina näol on tegemist alles tänavu märtsis 11-aastaseks saanud mängijaga, kes veel järgmiselgi aastal kuulub U12 vanuseklassi,“ edastas Suurthal.

Järgmine rahvusvaheline võistlus seisab Anikinal ees juba kahe nädala pärast Le Passage`i linnakeses Prantsusmaal, kus 15. mail algab Tennis Europe`U12 1. kategooria turniir.