Kaia Kanepi kaotas Wiesbadeni turniiri teises ringis

Kaia Kanepi. / Foto: Zumapress/Scanpix

Pärast esimese ringi võitu tekkinud lootus, et Kaia Kanepi on oma mullust vormi taastamas, ei õigustanud ennast, sest täna sai ta Wiesbadeni ITF-i W100 turniiri teises ringis 3:6, 2:6 kaotuse Dalila Jakupovicilt (Sloveenia, WTA 211.).

Nagu eile kirjutasime, oli Jakupovic 2018. aastal ja veel järgmise hooaja algul esisajas (parim koht 69.) ning võitnud näiteks Elise Mertensit ja Naomi Osakat. Sellegipoolest pidanuks 32-aastane Jakupovic praegu olema Kaiast nõrgem, kui arvestada viimase kahe-kolme aasta tulemusi. Kuid kahjuks läksid Kaial käest eelkõige geimilõpud teises setis ja see fakt otsustaski mängu.

Esimeses setis oli mõlemal võimalusi, kuid lõpuks kasutas Jakupovic kolmanda murdepalli seisul 4:3 ja võitis seti. Kui aga esimese setis kasutas vastane 4st murdepallist ühe, siis teises 3st 3. Kaia juhtis esimeses geimis oma servil 30:0 ja 40:30 ning viiendas geimis 30:15 ja 40:30, kui aga taha jäi, tegi vastane kohe murde. Seisul 1:4 suutis Kaia küll ühe murde tagasi saada, aga pärast seda teenis kahes viimase geimis kokku vaid ühe punkti, selle hulgas oli ka oma pallingugeimi kaotus nulliga.

Nagu tavaliselt, ei ole ITF-i turniiril andmeid lihtvigadest, aga tasub märkida ka servistatistikat – Kaia tegi 6 topeltviga ja sai esimest servi sisse ainult 48%, mis kindlasti mõjutasid kokku nelja servigeimi kaotamist. Esimeselt pallingult võitis Kaia 56%, aga vastane 78% punktidest, mis liivaväljakul on lausa hiilgav.