Elena Malõgina võitis kindlalt noore inglanna

Elena Malõgina Tallinn Openil. / Foto: Karl Toomsoo

Elena Malõgina jõudis Loughborough’ ITF-i W25 turniiril veerandfinaali, kui alistas 16-aastase Suurbritannia mängija Isabelle Lacy 6:3, 6:2.

Algus oli tüüpiline Malõgina mängule, kus ainult võideti tõrjegeime. Kuid eduseisul 3:2 suutis Malõgina oma servi hoida ja edaspidi ei kaotanud neid enam ühtki. Teise seti algus oli veel põnev, seisul 1:1 pidi Malõgina päästma kolm murdepalli. Aga kui ta seejärel ise murdis vastase servi, oli kõik selge.

Ässasid selles mängus ei löödud, aga topeltvigu tegi Malõgina ainult ühe, kuid Lacy 7. Samuti oli Eesti kolmas reket selgelt üle esimese servi punktide võitmisel – vastavalt 60 ja 44%. Lacy võitis servil vaid 20 punkti 51st (39%). Ja veel: Malõginal oli vähem murdepalle, aga palju rohkem murdeid – vastavalt 7st 6 ja 9st 2.

Veerandfinaalis kohtub Malõgina Martyna Kubkaga (Poola, WTA 588.). Kubka on sel turniiril ka Malõgina paarismängupartner. Kuna Loughborough’s mängis kaasa vaid 11 paari, said kolmandana asetatud Kubka/Malõgina otse veerandfinaali, kus nad õhtul võitsid Briti paari Holly Hurchinson/Emma Wilsoni 6:3, 6:4. Mõlemas setis mängisid võitjad algedu pisut maha, aga lõpus olid kindlamad, teine sett lõppes murdega seisul 5:4.