Kristjan Tamm mängib eksootilises Kuveidis ja alustas võidukalt

Kristjan Tamm. / Foto: Igor Pissarev, ETL

Kristjan Tamm otsustas sel nädalal koduse Pärnu asemel võistelda palavas ja tennise mõistes eksootilises Kuveidis, kus sel nädalal peetakse tänavuse hooaja esimene ITF-i turniir antud riigis.

Tamme esimeseks vastaseks loositi kvalifikatsiooni kaudu põhiturniirile pääsenud Patrik Oplustil (Tšehhi), kes asub maailma edetabelis 1538. kohal, kuid on veel noorteklassi (17) mängija, kes on reeglina tugevam, kui näitab tema ranking. Tamm võitis numbriliselt kindlalt 6:2, 6:1, aga tasavägiseid geime oli palju. Näiteks oli vastasel kuus murdepalli, millest ta realiseeris ühe. Samas oli Oplustil oma pallinguga kogu aeg hädas. Ta võitis vaid kaks oma servigeimi ja neistki ühes oli Tammel murdepall. Viimane põnev seis oli siiski esimese seti keskel, kui Tšehhi nooemees sai murde tagasi seisuks 3:2. Pärast seda kaotas Tamm vaid ühe geimi.

Tamm lõi 9 ässa, sai esimest servi sisse 70% ja võitis esimeselt servilt 79% punktidest. Murdepalle realiseeris Tamm 10st 5. Teises ringis kohtub Tamm teisena asetatud Aleksandr Metreveliga (Gruusia, ATP 594.), keda ta võitis 2020. aasta märtsis peetud Davis Cupi matšil.

Juba eile pidas Tamm esimese kohtumise paarismängus, kus tema partner on üksikmängus esimesena asetatud Dominik Palan (Tšehhi). Koos on nad asetatud kolmandana ja avaringis võitsid raskes heitluses Tai paari Nathasith Kunsuwan/Pol Wattanakuli 3:6, 7:5, 10:7.

Kuigi oktoober ei ole Kuveidis enam ülipalav kuu, on praegu päeval ikkagi sooja 35 kraadi ringis. Lisame, et ATP edetabelisse kuulub vaid üks Kuveidi mängija Bader Alabdullah, kes asub 1635. kohal. Kuid ta langes juba avaringis välja.