Liisa Varul sai tänavu esimese võidu ITF-i turniiri põhitabelis

– Liisa Varul / Foto: ETL/Igor Pissarev

Liisa Varul sai Sharm el Sheikhis ITF-i W15 turniriil vabapääsmega (wild card) põhitabelisse ja saavutas seal hooaja esimese võidu.

Varul võitis avaringi mängus Danielle Daley’ga (Suurbritannia WTA 1122.) viimasest 12st geimist 11 ja võitis 2:6, 6:4, 6:0. Mäng algas Varulile kurjakuulutavalt – ta jäi 0:5 taha ja järgmises geimis oli vastasel kaks murdepalli. Nulliga kaotusest Varul siiski pääses, kuid jäi ka teises setis 1:3 taha, olles kaotanud mõlemad servigeimid. Siis aga selgus, et vastase võidetud servigeim seisuks 1:0 jäi talle viimaseks. Varul suutis teises setis kahes geimis oma pallingu võita ja Daley ei võitnud enam ühtki. Nii see lõpp tuligi, et 12st geimist kaotas Varul ainult ühe.

Daley lõi viis ässa ja Varul mitte ühtki, aga topeltvigadega sai eestlanna edu 3 vs 10. Kõige olulisem näitaja oli siiski teiselt servilt võidetud punktid – Varul 58% ja Daley 34%. Üllatavalt just need numbrid tõid kokkuvõttes eestlannale paremuse.

Varul oli tänavu kvalifikatsioonis saanud palju võite, aga põhiturniiril ainult paarismängus. Kuid 2019. aastast oli tal siiski kirjas üks võit Pärnu Paf Openilt teise Eesti mängija Polina Ramenskaja üle. Kuid see WTA punkt on juba ammu arvelt kadunud ja nüüd peaks Varul veel kahel turniiril saama ühe või rohkem punkte, et pääseda WTA edetabelisse.

Elisabeth Iila sel nädalal põhiturniirile ei pääsenud, sest kaotas Monastiris kvalifikatsiooni otsustavas ringis napilt Marente Sijbesmale (Holland) 4:6, 7:6, 8:10. Kuid paarismängus alistas Iila koos Saumya Vig’iga (India) esimeses ringis Saksamaa paari Sarah Müller/Franziska Sziedat 3:6, 6:4, 10:6. Varul paarismängus ei osale.