fbpx
Close

Elena Malõgina võitis Bathis kuuendalt matšpallilt

– Elena Malõgina / Foto: ETL

Naiste W25 ITF-i turniiril Bathis jõudis eile teatavasti põhiturniirile Lissi Kubre, tema avaringi kohtumine leiab aset homme. Eesti kolmas reket Elena Malõgina seevastu alustas oma turniiri täna.

Esimeses ringis kohtus kaheksandana asetatud Elena Malõgina (WTA, 502.) Taani tennisisti Sofia Nami Samavatiga (WTA, 770.). Kui Malõginal on ette näidata kolm esikohta ITF turniiridelt, siis Samavatil üks tiitel eelmisest aastast. Korra oldi omavahel varem kohtutud. See juhtus 2018. aastal ja siis võitis Eesti tennisist kolmes setis. Tänane mäng vajas samuti kolme setti.

Esimeses setis tehti vaid üks servimurre, millega sai hakkama Samavati. Kuigi ka Malõginal olid omad võimalused, ent ta ei suutnud neljast murdepallist ühtegi realiseerida. Sett Samavatile 6:3. Teises setis tegi Malõgina vigade paranduse. Tal õnnestus mõlemad murdepallid seekord realiseerida ja võita sett veenvalt 6:2, kusjuures vastasel erilisi võimalusi ei tekkinudki. Malõginal paranes oluliselt pallingu efektiivsus.

Otsustavas setis kordus mõneti esimese seti pilt. Malõginal oli koguni 12 murdepalli (!), kuid vaid kahel korral viis see eduni. Vastasel oli neid märksa vähem, viis. Kuid ta suutis samuti kaks korda Malõgina servi ära võtta. Oluline seejuures on see, et Samavati asus tänu servimurretele juhtima 3:1 ja 5:3. Seega oli meie tennisistil vahepeal selg vastu seina, ent ta tuli olukorrast auga välja. Vastane matšpalle ei omanud. Hoopis Malõgina võinuks vältida kiiret lõppmängu, kui juhtis 40:0 ja omas kaks korda edu vastase servil seisul 6:5, mis tähendas viite matšpalli! Õnneks kontrollis Malõgina tie break’is mängu käiku ja võitis selle kindlalt 7:2. Seega kogu mäng Malõginale tulemusega 3:6, 6:2, 7:6(2).

Nii Lissi Kubre kui Elena Malõgina teevad kaasa ka paarismängus, kuid partnerid on neil erinevad ning nende avaringi kohtumine peetakse homme.

scroll to top