Anett Kontaveit jõudis Sydneys veerandfinaali

Anett Kontaveit. / Foto: AFP/Scanpix

Anett Kontaveit alistas Sydney turniiri 2. ringis tund ja 14 minutit kestnud mängus maailma 82. reketi Elena-Gabriela Ruse (Rumeenia) 6:3, 6:1 ja jõudis veerandfinaali.

Lõpuks osutus võit üsna kindlaks, kuid mängu algus seda ei tõotanud. Kohe esimeses geimis sai Anett kuuest esimesest servist sisse vaid ühe ja vastane murdis tema pallingugeimi. Kaks-kolm aastat tagasi oli see üsna tüüpiline, et Anett mängis oma esimest servigeimi kesiselt, aga viimasel ajal seda kuigi sageli ei juhtu. Neljandas geimis murdis ta tagasi ja viigistas 2:2, aga siis kaotas lihtvigade tõttu uuesti oma pallingu. Ruse ründas kohati väga ilusalt, kuid kokkuvõttes tal stabiilsust ikkagi ei jätkunud ja pikemate punktide mängimisel oli Anett kindlam. Palju punkte teenis Anett otse tõrjelt, aga mõnikord tõi risk ka vigu.

Alates seisult 2:3 kaotas Anett vaid ühe geimi ja see juhtus teise seti avageimis, kui Ruse tuli oma servil välja 0:40 kaotusseisust. Anetti eduseisul 4:1 oli vastasel veel üks murdepall, aga mäng oli tol hetkel sisuliselt otsustatud. Pole usutav, et isegi veel ühe servigeimi kaotamise korral oleks Anett mängu kaotanud. Aga murret ei juhtunud ja lõpuks tegi ta teises setis nö “kinnise muna”. Üldiselt mängu jooksul Anetti serv kogu aeg paranes, aga Rusel vastupidiselt läks järjest kehvemaks. Lõpuks lõi Anett esimest servi sisse 69% ja vastane 50%, Lõpus tegi Ruse ka palju topeltvigu (kokku 7), kuid Anetti ainsad kaks topeltviga tulid avaseti kaotatud servigeimides. Esimeselt servilt võitis Kontaveit 73 ja Ruse 43% punktidest, kuigi üllataval kombel võitis Anett teisel servil vähem punkte (35 ja 43%). Murdepalle realiseeris Anett 13st 6.

Neljapäevases veerandfinaalis tuleb Anettil kohtuda Ons Jabeuriga (Tuneesia, 7), kes võitis Petra Kvitova (Tšehhi) 6:4, 6:4. Eelmisel aastal kaotas Anett Jabeurile kaks korda, tegemist on kindlasti palju ohtlikuma mängijaga, kui Eesti esireketi kaks senist vastast.