Elena Malõgina lõpetas kindlalt pärast närvilist algust

– Elena Malõgina / Foto: Igor Pissarev

Elena Malõgina (7) on täna kolmas Eesti tennisist, kes pääses 15 000 dollari auhinnafondiga turniiril veerandfinaali, ta sai sellega hakkama Savitaipales (Soome).

Malõgina alistas Natalie Augustinova (Tšehhi) 7:6, 6:0. Vaid 16-aastane Augustinova, kes on ITF-i edetabelis Malõginast ligi tuhat kohta tagapool (vastavalt 1121. ja 146.), oli algul kaks korda murdega ees ja juhtis viimati seisul 3:2. Seti lõpus olid mõlemad oma pallingul kindlad, ent tie-break’is domineeris selgelt Malõgina, kes seisult 2:2 võitis 7:3. Teine sett muidugi pikka kirjeldust ei vaja, kohe esimeses geimis murdis Malõgina vastase servi nulliga ja läks oma teed (punktid teises setis 25:9).

Veerandfinaalis kohtub Malõgina aga esimesena asetatud Jekaterina Kazionovaga (Venemaa, WTA 640. ja ITF 192.). Kuigi ITF-i rankingus on Malõgina eespool, peaks WTA tabelikoht ikkagi tähendama, et venelanna tulemused on jooksval aastal olnud veidi paremad. Ühtki turniiri võitnud ta selle aja jooksul siiski pole.