Helena Narmont mängib Dublinis elu parimat turniiri

– Helena Narmont / Foto: Viktor Burkivski

Käesoleval hooajal on päris suure sammu edasi astunud Helena Narmont, kuid selle nädala edu Dublini 15 000 USD auhinnafondiga ITF-i turniiril on tema senist karjääri silmas pidades lausa enneolematu.

Narmont võitis täna 2. ringis kuuendana asetatud Giulia Crescenzi (Itaalia, ITF 308.) 7:6, 6:4. Kui varem lagunes Narmonti mäng pahatihti otsustavatel hetkedel, siis nüüd on ta sellest nõrkusest lahti saanud. Esimeses setis oli eestlanna 0:3 taga, aga viigistas kiiresti 3:3. Seejärel hoidsid mõlemad oma pallingut, aga tie-break’is juhtis Narmont algusest peale. Ta oli ees 3:0, siis 5:3 ja võitis 7:5. Teises setis ei olnud seisuni 5:4 ühtki servimurret, kuid just vajalikul hetkel sai Narmont murde kätte. Vastasel oli juba kaks geimpalli, aga mäng lõppes Narmonti kolme punktivõiduga järjest. Võit tähendas pääsu veerandfinaali.

Kuna Narmont kaotas täna ainult ühe oma pallingu kohtumise algul, siis peavad tal servi näitajad olema head ja ongi: 6 ässa, 6 topeltviga, esimene serv õnnestus 61% ja esimeselt pallingult võidetud punkte 77%. Vastasel on kõik numbrid natuke kehvemad, välja arvatud topeltvigade arv, mis ka itaallannal on kuus. Oluline on ka see, et murdepalle realiseeris Narmont 2st 2, aga vastane 4st 1.

Kuid Narmonti vastased lähevad järjest raskemaks, veerandfinaalis tuleb tal mängida esimesena asetatud Alice Robbe’iga (Prantsusmaa, WTA 709.). Meenutame, et Narmont ise asub ITF-i edetabelis 1666. kohal, aga Dublini tulemus peaks teda mitusada kohta tõstma.