Elena Malõgina langes Jaapanis välja

Elena Malõgina / Foto: Tennis Club Caserta Facebook

Viiendana asetatud Elena Malõgina kaotas Hinode (Jaapan) ITF-i W15 turniiri avarigis Viktoria Morvayovale (Slovakkia, WTA 563.) 6:3, 3:6, 4:6.

Eurooplannasid oli üksikmängu põhitabelis ainult kolm (lisaks neile esimesena asetatud belglanna Sofia Costoulas), aga kaks neist sattusid loosiga kokku. Jaapanlannasid mängib põhiturniiril koguni 26 32st.

Malõgina ja Morvayova kohtumine oli väga muutlik – algedu ei lugenud mitte üheski setis. Väga palju oli ka servimurdeid. Esimeses setis oli Malõgina 1:3 taga, aga võitis siis viis geimi järjest, nende hulgas kolm murret. Teises setis tuli Malõgina 0:3 seisult järele 3:3, aga kaotas kolm viimast geimi. Selles setis oli lausa kuus murret, kuid ainult kaks neist tegi Malõgina.

Otsustavas setis oli Malõgina lõpuks ise 3:0 ees, kusjuures kolmas geim, kus Malõgina tõrjus, kestis lausa 26 punkti ja Eesti teine reket võitis kuuendalt murdepallilt. Kahjuks selline raske geimivõit ei otsustanud mängu, sest kaks murret tagasi teinud Morvayova läks 4:3 ette. Viimase ja otsustava murde tegi vastane kümnendas geimis. Murdepalle võitis Malõgina 13st 7 ja Morvayova 14st 8. Malõgina võitis kokku 13 geimi, aga neist 7 tõrjel ja 6 servil. Esimeselt servilt võitis Malõgina 51 ja Morvayova 59% punktidest.

Kuigi mängu nägemata on midagi raske arvata, teeb natuke ärevaks Malõgina servigeimide võitmise madal protsent, sest vahepeal, kui ta oli üsna heas hoos, mängis ta oma pallingutel palju kindlamalt – seda vähemalt statistika mõttes.