Daniil Glinka kaotas tugevale britile

Daniil Glinka. / Foto: Igor Pissarev/ETL

Toulouse-Balma ITF-i M25 turniiri teises ringis kaotas Daniil Glinka neljandana asetatud Suurbritannia mängijale Arthur Fery’le (ATP 265.) 5:7, 5:7.

Mõlemad setid kulgesid sarnase stsenaariumiga – enne viimast geimi ei olnud ühtki murret, aga seisul 6:5 suutis Fery mõlemas setis võits Glinka pallingugeimi. Sealjuures kohtumise viimases geimis käis erakordne võitlus. Glinka jäi 0:40 taha, aga päästis kolm matšpalli. Lõpuks võitis Fery alles kaheksandalt (!) matšpallilt, samas geimis oli Glinkal endal ka kaks geimpalli. Murdepalle ja pikki geime oli selles mängus palju – Fery realiseeris neid 18st 2 ja Glinka 8st 0.

Fery on kodakondsuse poolest Briti mängija, aga inglaseks või šotlaseks ei saa teda nimetada, sest ta on sündinud Prantsusmaal ja mõlemad vanemad on samuti prantslased, kuid Fery ema oli samuti profitennisist, kes karjääri algul sai Hong Kongi kodakondsuse. Esialgu on ema parim edetabelikoht (225.) veel poja omast parem. Fery on võitnud neli ITF-i turniiri, aga ta ei saa väga sageli võistlustel mängida, sest õpib USA mainekas Stanfordi ülikoolis. Näiteks enne Balma turniiri pidas Fery kümnenädalase pausi, sagedamini mängib ta ainult suvel.