fbpx
Close

Eesti mängib Billie Jean King Cupil parimas kooseisus?

Billie Jean King Cupi võidukarikas. / Foto: internet

Kolme nädala pärast, täpsemalt 8. aprillil algab Vilniuses tennisenaiskondade Billie Jean King Cupi II grupi Euro-Aafrika tsooni turniir, kus osaleb 11 naiskonda.

Need naiskonnad loositakse kolme gruppi, millest üks jääb kolmeliikmeliseks, aga kes kuhu gruppi kuulub, selgub alles vahetult enne võistluse algust.

Küll on aga tänaseks selgunud naiskondade koosseisud, ehkki muutused on alati võimalikud, sest võib ju selle kolme nädala jooksul ka mõni mängija ennast vigastada. Kuid esialgu on Eesti koosseis võimalikest parim, sest üles on antud Kaia Kanepi (WTA 219.), Elena Malõgina (375.) ja Maileen Nuudi (496.). Lisaks kuuluvad naiskonda 19-aastane Liisa Varul, kes on paarismängu edetabeli 823. reket, ja 17-aastane Laura Rahnel. Neist Varul on debütant, aga Rahnel kuulus naiskonda eelmisel hooajal. Naiskonna kapten on Märten Tamla.

Kanepi pole BJK Cupil osalenud pärast 2015. aastat, mil ta aitas naiskonnal tõusta I gruppi, kust Eesti 2022. aastal (siis ei mänginud ka Anett Kontaveit) välja langes. Ei saa veel kinnitada, et Kaia sel korral mängib, aga selline võimalus on nii-öelda õhus.

Viimasel ajal on pikalt vigastatud olnud paarismängu spetsialist Ingrid Neel, kes mullu aitas koondist palju, aga tänavu ei saa osa võtta.

Teistest naiskondadest kuuluvad samasse tsooni Bosnia, Horvaatia, Egiptus, Gruusia, Iisrael, Kosovo, Leedu, Maroko, Põhja-Makedoonia ja Malta. Ilmselge favoriit on Horvaatia, kui neil teevad kaasa Donna Vekic (34.) ja Petra Martic (60.). Aga isegi ilma nendeta kuuluks Horvaatia soosikute hulka. Veel on esisaja mängija (praegu 70.) Mayar Sherifi näol välja panna Egiptusel.

Turniir peetakse Vilniuse SEB Arena kõvakattega siseväljakutel. Selge on see, et aprilli esimesel poolel Leedus väljas tennist mängida ei saaks. Samas võib siseväljak anda eelise just põhjapoolsematele riikidele, sest näiteks sellistes maades nagu Egiptus, Iisrael, Maroko või Malta ei mängita üldse sisetingimustes ja nende riikide mängijad eelistavad ka turniire, mis toimuvad väljas.

scroll to top