fbpx
Close

Australian Openi toimumine põlengute tõttu kahtluse all: Djokovici arvates võiks kaaluda edasilükkamist

Melbourne’i õhk 3. jaanuaril. / Foto: Zumapress/Scanpix

Juba nädala pärast peaks Melbourne’is algama Australian Openi kvalifikatsiooniturniir, kuid metsapõlengute tõttu linna levinud suitsust oli õhu saastatuse aste vähemalt paar päeva tagasi väga kõrge.

Niinimetatud saastatuse indeks mõõdeti eelmise nädal lõpus Melbourne’is 213, aga 200st kõrgema indeksi korral soovitatakse inimestel viibida väljas võimalikult lühikest aega. Kui isegi tavaline õhu käes liikumine on ohtlik, siis kuidas saaks veel sellises linnas teha tippsporti? Tänaseks on indeks langenud alla 150, kuid ka see pole sportimiseks mõistlik.

Korraldajad on mõelnud alternatiivile viia võistlus läbi sisetingimustes, kuid teine võimalus on turniiri algust edasi lükata. Selline otsus muudaks aga täielikult järgnevate ATP ja WTA turniiride kalendrit. Näiteks ei saaks siis ka 5.-8. veebruarini toimuda Tallinnas FedCupi esiliiga turniir. “Mitte ainult meie turniir poleks ohus, vaid kõigi järgnevate nädalate kalender peaks muutuma. Seepärast ma ei usu, et edasilükkamine saab teoks,” ütles Eesti Tennise Liidu peasekretär Allar Hint. “On veel selline variant, et teha meestel mängud ka parem kolmest ja kuidagi lühendatult võistlus läbi viia, aga ka seda võimalust on raske uskuda.”

Serblane Novak Djokovic, kes on ATP Mängijate Ühenduse president, planeerib kohtumist ITF-i ja Australian Openi korralduskomiteega, et arutada erinevaid võimalusi, kui mängimine väljas osutub võimatuks. “Edasilükkamine on ilmselt kõige viimane asi, mida arutada,” oli ka Djokovic seda meelt, et see oleks keeruline. “Kui aga asi on mängijate tervises, siis peame selle võimalusega arvestama.”

Djokovici sõnul on ta hingamisraskusi tundnud ka Hiinas, kus suurlinnades valitseb tavapäraselt sudu. “Tean, et Hiinas on õhu kvaliteedi tõttu mängimiseks rasked tingimused, aga sellist olukorda nagu praegu Austraalias pole ma varem kogenud,” ütles serblane.

Lihtsam otsus oleks slämmiturniir üldse ära jätta – näiteks jäi autoralli MM-võistluste viimane etapp novembrikuus Austraalias juba siis alanud põlengute tõttu toimumata. Ent rallisõitjate õnneks selgus Ott Tänaku ja Martin Järveoja MM-tiitel varem, mistõttu viimane etapp poleks niikuinii olnud liiga kaalukas. Ent slämmiturniiri ärajäämine oleks pretsedent, mida pole toimunud II maailmasõjast saadik.

Ennustus on siiski selline, et õhu saastatus nädala jooksul väheneb. Võimalik, et lõpuks on praegused spekulatsioonid ülearused. Teistes Austraalia linnades (Brisbane, Sydney, Perth) sel nädalal igatahes turniirid toimuvad, mistõttu on lootus olukorra paranemiseks ka Melbourne’is.

scroll to top