Elena Malõgina kaotas napilt maailma TOP 300 mängijale

– Elena Malõgina Eesti meistrivõistlustel. / Foto: Igor Pissarev/ETL

Elena Malõgina kaotas Braunschweigi ITF-i W25 turniiri 2. ringis pingelises heitluses 5:7, 6:3, 5:7 maailma 290. reketile Maria Lourdes Carlele (Argentiina), kes oli asetatud teisena.

Käesoleval nädalal on W25 turniirid tavapärasest nõrgemad, sest enamik maailma teise saja ja teatud osa kolmanda saja mängijaist osaleb US Openi kvalifikatsioonis. Nii olnuks Malõginal hea võimalus tugevamal turniiril läbi lüüa, aga loosiga tal eriti ei vedanud, et Carle juba teises ringis vastu tuli. Mullu oktoobris oli Carle alistanud Malõgina Monastiri W15 turniiri veerandfinaalis 6:4, 6:2.

Seda, kes oli mingil ajal murdega ees, ei tasu arvestada, sest Malõgina mängudes on alati palju servimurdeid – täna lõppes 33st geimist 19 tõrjuja võiduga. Ja murrete realiseerimine oli ka mõlemalt poolt efektiivne: Carle 15st 10 ja Malõgina 15st 9. Kahju on esimesest setist, kus Malõgina juhtis 3:1 ja 5:3. Carle oli selleks ajaks võitnud ainult ühe oma servigeimi, aga nüüd, seti lõpus võitis kaks geimi nii oma kui vastase pallingul. Õnneks ei lasknud Malõgina sellest end heidutada ja juhtis teises setis 5:1. Palju ei puudunud, et ka see edu läinuks käest, sest seisul 5:3 seisis Malõgina oma servil silmitsi murdepalliga, aga seekord õnnestus punkt päästa ja sett võita.

Otsustavas setis oli Carle ees 4:2, kuid Malõgina viigistas. Tähtsal hetkel õnnestus Malõginal seisul 4:5 päästa 0:30 kaotusseis ja võita oma servigeim. Aga kõik sai ikkagi lõpu sellega, et Malõgina loovutas servigeimi kokku kümnendat korda seisul 5:6. Ent tulemus oli selgelt etem, kui möödunud aastal Carle vastu mängides.

Statistika näitas, et mõlemad lõid esimest servi sisse väga hästi – Malõgina 85 ja Carle 83%. Aga mis sest, kasu, kui esimese pallingu punkte piisavalt ei võideta – Malõginal õnnestus see vaid 44% ja Carlel 50% punktidest.