Oliver Ojakäär kaotas Tšehhi tõusvale tähele kolmes setis

Oliver Ojakäär täna (31. mail) treenimas Kadriorus. Taamal treener Kenneth Raisma. / Foto: Mati Hiis

Oliver Ojakäär kaotas Heraklioni ITF-i M15 turniiril endast aasta vanemale Tšehhi noormehele Jakub Nicodile (ATP 691.) 4:6, 6:4, 4:6.

Nicod võitis kolm nädalat tagasi Rumeenias M15 turniiri ja teda võis pidada Ojakääru senistest vastastest raskeimaks, ehkki veerandfinaalis võidetud ukrainlane oli edetabelis eespool.

Esimese seti otsustas Nicodi ainus murre mängu avageimis, sest hiljem polnud kummalgi isegi murdepalli. Ka teises setis läks Nicod murdega ette 1:0, aga Ojakäär vastas nüüd kahe murdega ja juhtis 4:1. Vastasel õnnestus murde abil jõuda seisuni 5:4, kuid Ojakäär võitis seejärel Nicodi pallingu ja ka seti. Otsustavas setis juhtis taas tšehh murdega, aga Ojakäär viigistas 4:4. Kahjuks sai otsustavaks järgmine geim, mille eestlane oma pallingul kaotas.

Ojakäär võitis järjekordselt ässad (täna 7:4), kuid tegi liiga palju topeltvigu – 10 (nendest pooled kolmandas setis). Esimeselt servilt võitis Ojakäär napilt vähem punkte (66 vs 67%). aga jäi rohkem alla teise servi punktidega (40 vs 52%). Murdepalle realiseeris Ojakäär sajaprotsendiliselt 4st 4, aga vastane 16st 5. Seega tuleb Ojakääru võitlusvaimu kiita, pealegi saavutas ta ITF-i profiturniiril oma parima tulemuse.