Kristjan Tamm on kahjuks sattunud kaotuste lainele

– Kristjan Tamm / Foto: ETL/Igor Pissarev

Kristjan Tamm mängis sel nädalal Lõuna-Prantsusmaal Grasse’is M25 turniiril, aga kaotas avaringis nii üksik- kui paarismängus.

Üksikmängus ei ole Tamm 2021. aastal võitnud veel ühtki kohtumist, ta on üheksal turniiril avaringis välja langenud. Aga neist viis olid siiski M25 turniirid, kus Tamm ongi oma edetabelikohaga (praegu 674.) peamiselt tagumise poole seas. Grasse’is oli Tamme vastane Clement Tabur (Prantsusmaa, ATP 576.). Avaseti 2:6 kaotanud Tamm jäi ka teises setis murdega taha, aga sattus hoogu ja juhtis 5:3, 30:0 ja siis veel 40:30 (settpall). Paraku lõppes lugu sellega, et Tamm kaotas neli viimast geimi ja mängu 2:6, 5:7. Murdeid oli selles mängus väga palju,Tamm võitis kolm geimi oma ja neli vastase servil, Tabur vastavalt 6 ja 7.

Õhtupoolikul kaotas Tamm koos Jean Thirouiniga (Prantsusmaa) Jurgen Briandile ja Maxime Hamou’le (Prantsusmaa) 4:6, 4:6. Erilisi lootusi Tamm/Thirounil ei olnud – esimeses setis otsustas vastaste üks murre, aga teises setis olid nad juba kahe murdega taga 2:5 ja ühe tagasivõitmine enam ei päästnud.