fbpx
Close

Elena Malõgina jõudis 25-tuhandelisel turniiril poolfinaali

Elena Malõgina. / Foto: Igor Pissarev, ETL

Elena Malõgina jätkab häid esitusi Loughborough’s (Suurbritannia) ITF-i W25 turniiril, kus ta täna jõudis 6:4, 6:4 võiduga Martyna Kubka (Poola, WTA 588.) üle poolfinaali.

Koos on veel Malõginal ja Kubkal täna ees paarismängu poolfinaal, seega on Malõgina juba mõlemas mänguliigis jõudnud nelja tugevama hulka.

Malõgina mängudes on tavaliselt murdeid palju, aga seekord kaotas ta esimeses setis vaid ühe servigeimi. Eesti kolmas reket läks 4:0 ette, kuid seisul 5:2 andis ühe murde tagasi. Teine võimalus servida seti võiduks seisul 5:4 kulges samuti raskelt, aga Malõgina päästis 15:40 kaotusseisu ja sai seti kätte. Teises setis oli murdeid rohkem, aga Malõgina kogu aeg ühe võrra ees. Kui ta murdis kolmandat korda seisul 4:4, siis taas ei suutnud Kubka 5:4 peal mängu päästa, seekord sai Malõgina hakkama ilma murdepallideta.

Malõgina kaotas ässad 0:3, aga tegi ühe topeltvea vähem (1:2). Esimese servi õnnestumisprotsent oli mõlemal hea – Malõgina 73 ja Kubka 75 ja esimeselt servilt teenitud punktid üsna võrdsed (Malõgina 57 ja Kubka 56%), kuid Eesti tennisisti suur paremus ilmnes teise servi punktide võitmisel 67 vs 39%.

Poolfinaalis on Malõgina vastane esimesena asetatud Nigina Abduraimova (Usbekistan), kes asub WTA edetabelis 167. kohal. 28-aastane Abduraimova on karjääri jooksul võitnud 11 ITF-i W25 turniiri ja lisaks kaks nõrgemat (W15) turniiri. Tema parim edetabelikoht on 144., aga seda juba kaheksa aastat tagasi (2014 september).

Malõgina edu jätkus õhtuses paarismängus, kuigi koos Kubkaga võitsid nad kõige napimalt Suurbritannia paari Emily Appleton/Yuriko Lily Miyazaki 7:6, 6:7, 10:6. Esimeses setis olid vastased kaks korda murdega ees, aga Kubka/Malõgina viigistasid mõlemal puhul ja võitsid tie-break’i 3:4 seisust 7:4.

Teises setis läksid Kubka/Malõgina 0:2 kaotusseisust ette 5:3, aga matši võidule servides kaotasid geimi ja taas tuli mängida tie-break’i, kus vastased olid paremad 7:3. Järgnes otsustav tie-break 10 punktini, mis kulges kummaliselt – punkte võideti järjest ainult hulgikaupa. Kuna vastased võitsid kolm ja Eesti-Poola paar järjest viis punkti, kulges tie-break selliselt: 0:3, 5:3, 5:6, 10:6. Nagu seisust võib aru saada, polnud tähtis, kes parajasti servis.

Finaalis on Kubka ja Malõgina vastased Joanna Garland (Taipei) ja Gabriela Andrea Knutson (Tšehhi). Eelmisel turniiril Glasgow’s mängisid Garland/Malõgina koos ja kaotasid poolfinaalis, nüüd on mõlemad kindlustanud parema tulemuse, aga võidab ainult üks.

scroll to top