Kaia Kanepi kaotas Ameerikas kolmanda mängu

Kaia Kanepi väikeste autogrammiküttide piiramisrõngas. / Foto: Mauri Levandi

Pärast seda, kui Kaia Kanepi võitis Tallinn Openil kolm väga head mängu, sai ta kaotuse Anett Kontaveidilt ja hiljem Põhja-Ameerikas polegi võidulainele jõudnud.

Sel nädalal osales Kaia Tyleris (Texase osariik) ITF-i 80-tuhandelisel turniiril, kuid loosiga tal kuigivõrd õnne polnud. Ta kohtus küll maailma 186. reketiga, ent selleks oli Taylor Townsend (USA), kes ikkagi tuntud võimeka mängijana, kunagise juunioride slämmivõitjana. Viimasel ajal on küll Townsend rohkem keskendunud paarismängule, kuid oskused on alles.

26-aastane ameeriklanna läks Kaia vastu avasetis 3:0 ette, kuigi Kaial oli kokku viis murdepalli nii esimeses ja kolmandas geimis, kuid teise geimi ta kaotas vastase teiselt murdepallilt. Ka neljas geim oli pikk, kuid nüüd päästis Kaia kolm murdepalli. Paraku edaspidi enam tasavägiseid geime ei mängitud ja mõlemapoolne servi hoidmine tähendas, et Townsend võitis esimese seti 6:3.

Teises setis jätkus pallingu hoidmine seisuni 2:2, siis tegi aga ameeriklanna kaks murret ja juhtis 5:2. Sellelt seisult murdis Kaia esimest korda vastase servi ja pääses esialgu kaotusest. Ta tuli ka oma servil toime vastase kahe matšpalliga, kuid seisul 4:5 ei suutnud ainsat murdepalli realiseerida ja kaotas 3:6, 4:6.

Ässad ja topeltvead olid mõlemal mängijal 3 vs 2, kuid esimest servi sisse sai ameeriklanna natuke paremini – 65% vs 58%. Kaia võitis esimeselt servilt küll protsentuaalselt rohkem punkte (67 vs 64), aga kuna ta lõi esimest servi vastasega võrreldes vähem sisse, teenis arvuliselt rohkem punkte (29 vs 24) ikkagi Townsend, kes oli efektiivsem ka teise servi punktide võitmisel. Murdepalle realiseeris Townsend 9st 3 ja Kanepi 7st 1.

Kuigi hetkel on keeruline mõista, millest muutuvad Kaia WTA punktid, on mitteametliku veebikülje WTA Live Ranking põhjal arvata, et aasta lõpuks langeb Eesti teine reket 34. kohale, kui ta nüüd sel hooajal turniire enam ei mängi. 12 kuu edetabelis on Kaia järgmisel nädalal 29. või 30. olenevalt belglanna Elise Mertensi tulemusest Tampico WTA 125K turniiril.