Elena Malõgina jättis kasutamata neli matšpalli ja kaotas napilt, kuid jõudis paarismängus poolfinaali

– Elena Malõgina / Foto: Igor Pissarev/ETL

Karaganda ITF-i W25 turniiri veerandfinaalis pidas Elena Malõgina kolm tundi ja 13 minutit kestnud mängu, kuid kaotas dramaatiliselt 4:6, 7:6, 6:7 Valentina Ryserile (Šveits). Vähemalt teatud lohutuse andis aga Malõginale poolfinaali pääs paarismängus.

Tegelikult oli Ryser algul võidule lähemal ja matš võinuks vabalt lõppeda kahe setiga, sest šveitslanna juhtis 6:4, 5:3. Kuid matšpalli Ryser ei teeninud, sest Malõgina võitis järgmised geimid üsna kindlalt ning asus ka tie-breakis kohe juhtima 4:0 ja võitis 7:2.

Peamine draama leidis aset aga otsustavas setis. Algul oli Malõgina jälle taga (nii läks kõigis kolmes setis), kuid seisult 1:4 võitis ta neli geimi järjest ja asus servima matši võiduks seisul 5:4. Selle geimi kaotas Eesti tennisist kindlalt, aga ta sai uue võimaluse seisul 6:5. Nüüd juhtis Malõgina oma servil 40:15, aga ei realiseerinud kaht matšpalli. Tie-break’is oli Malõgina ees 4:2 ja 6:4. Kuid veel kaks matšpalli jäi kasutamata ja ta kaotas tie-break’i 6:8.

Kohtumine oli üsna suur “murdmiste paraad” – Malõgina realiseeris 19st murdepallist 8 ja Ryser 20st 9. Seepärast ei saa väga imestada, et Malõgina jättis servi kasutamata nii seisul 5:4 kui ka 6:5, sest ta võitis esimeselt servilt ainult 55 ja teiselt 42% punktidest. Kuid valus on selline kaotus ikkagi…

Hea, et Malõgina suutis ebaõnnest üle olla paarismängus ja nad alistasid koos Tamara Curoviciga (Serbia) veerandfinaalis teisena asetatud duo Suzan Lamens (Holland)/Marina Melnikova (Venemaa) 6:1, 1:6, 10:7. Otsustavas tie-break’is olid Curovic/Malõgina kogu aeg ees ja otsustava spurdi tegid seisult 6:5, kui läksid ette 9:5.