fbpx
Close

Laura Rahnel Soomes finaalis ja Markus Mölder Hollandis poolfinaalis

– Laura Rahnel / Foto: Erakogu

Kaks Eesti noort on sel nädalal mänginud hästi ITF-i juunioride 5. kategooria turniiridel. Kuna Nastolas (Soome) alustati varem, siis on Laura Rahnel (5. asetus) jõudnud päeva võrra ette ja mängib homme finaalis, Markus Mölderil (2) on Haagis homme võimalus finaali jõuda.

Rahnelil oli tänases poolfinaalis pikk heitlus Giulia Lesaga (Suurbritannia, 3). Kuigi Rahnel kaotas esimese seti napilt, suutis ta säilitada külma närvi ja võita 6:7, 6:4, 6:4. Finaalis tuleb tal kokku minna veel ühe Briti mängija Isabelle Lacy’ga, kes on asetatud esimesena. Mõlemad finalistid on 15-aastased, aga Lacy maailma juunioride edetabelis 557., Rahnel 1394. kohal. Kuid loodetavasti see rankingu vahe finaalis ei kajastu.

Nastola neidude paarismängus kõige kaugemale jõudnud Mariela Pluutus kaotas koos soomlanna Eeva Ristolaga poolfinaalis just Lesale ja Lacyle 3:6, 2:6. Täna võitsid briti neiud ka finaali.

Haagi turniir on tasemelt natuke tugevam kui Nastolas, sest Mölder oma 416. edetabelikohaga on asetatud teisena. Mölder alistas tänases Sil Hollemansi (Holland) 6:3, 2:6, 6:1 ja kohtub poolfinaalis kolmandana asetatud Nikolai Barsukoviga, kes vaatamata venepärasele nimele esindab Saksamaad. Paarismängu veerandfinaalis said aga Mölder ja Federico Scotuzzi (Itaalia) kaotuse.

scroll to top