Anett Kontaveit poolfinaalis: sellist üleolekut poleks oodanud isegi optimistid!

Anett Kontaveit Moskvas mängus Garbine Muguruzaga. / Foto: Reuters/Scanpix

Anett Kontaveit (9) jõudis Moskvas VTB Kremlin Cupil poolfinaali 6:1, 6:1 võiduga maailma viienda reketi Garbine Muguruza (Hispaania, 2) üle.

Selle, nö “ametliku” lause taga on tegelikult Anetti uskumatult hea mäng. Alistada endine maailma esireket ja kahekordne suure slämmi turniiri võitja, kes pole ju veel langev täht, 49 minutiga ja äralöökidega 22:2 on ikka fantastiline. Tõsi, mingist hetkest alates Muguruza juba sisimas loobus vastupanust, kuigi pisut veel üritas. Ilmselt sai kaalukeeleks teise seti teine geim. Võis uskuda, et vähemalt ühe kehvema geimi Anett ikka mängib, sest kogu aeg ei saa ju kõik pallid maha lüüa. Ja nii oligi, et ta jäi servil 0:40 taha, aga tuli heade pallingutega ka sellest seisust välja.

Pärast seda tegi Muguruza vaid ühe jõupingutuse, kui ta seisul 0:4 läks 30:0 ette, aga ometi teenis Anett veel murdepalli. Nüüd siiski mängis hispaanlanna kaks head pallivahetust ja päästis geimi. Aga tema tuju see eriti ei tõstnud ja viimased kaks geimi võitis Anett nulliga. Punktid olid Kontaveidi kasuks lausa 54:22. Kui jätta välja see 0:40 kaotusseisuga geim, siis ülejäänud kuues servigeimis loovutas Anett vaid kolm punkti. Esimeselt servilt võitis ta 89% punktidest.

Mõistagi oli Anett tunduvalt parem ka lihtvigade poolest, ta tegi neid 10, aga Muguruza 23. Ja hispaanlanna võitis esimeselt servilt ainult 43% punktidest. Ainus näitaja, mis lõppes viigiga, oli esimese servi õnnestumisprotsent – mõlemal 54. Pärast mängu näitas telekaamera Anetti treenerit Dmitri Tursunovi, kelle nägu reetis, et isegi tema ei uskunud sellist üleolekut. Mõlemad naersid, kui nad teineteisele otsa vaatasid.

Poolfinaalis kohtub Kontaveit Marketa Vondroušovaga (Tšehhi), kes alistas täna ootamatult lihtsalt Anastassia Pavljutšenkova (Venemaa, 4) 6:4, 6:2. Algus siiski lihtne ei olnud, sest tšehhitar jäi taha 1:4, aga seejärel võitis 13st geimist 11. Kuigi Kontaveidi vorm näib praegu olevat nii hea, et maailma 35. reketil on teda väga raske pidurdada, tuleb arvestada üht halba fakti: Anett ei ole omavahelistes mängudes (0:2) Vondroušovat veel võitnud.

Kui lugeda (vähemalt edetabeli põhjal), et ka Anetti võit oli üllatus, siis lõppesid Moskvas kolm esimest veerandfinaali kõik üllatustega, sest Jekaterina Aleksandrova (Venemaa) lülitas välja maailma teise reketi Arina Sabalenka (Valgevene, 1) 6:3, 6:4. Üks veerandfinaal veel kestab.