Elena Malõgina alustas ITF-i turniiri Suurbritannias võiduga

– Elena Malõgina / Foto: ETL

Eesti kolmas reket Elena Malõgina teeb kaasa W25 ITF-i turniiril Loughboroughis, nii üksik- kui paarismängus. Täna olid kavas vaid üksikmängud.

Üksikmängu avaringis kohtus Elena Malõgina (WTA 502.) vabapääsmega põhitabelisse pääsenud ja alles 17-aastase briti Jasmine Conway’ga (WTA 1128.). Eesti tennisist õigustas oma favoriidi staatust ja võitis selle mängu kahes setis tulemusega 6:3, 7:5.

Tegemist polnud siiski mingi jalutuskäiguga. Näiteks teises setis asus Malõgina servimurdega juhtima 3:1, ent loovutas kohe järgmises geimis oma pallingu. Raskeim hetk oli siis, kui ta jäi kaotusseisu 3:4, mis tähendas, et ta loovutas teistkordselt servigeimi. Ja Conway’l oli ka üks geimpall, et minna ette 5:3. Seda õnneks ei juhtunud viigistas. Edaspidi kontrollis Malõgina mängu käiku, eelkõige geimide lõppfaasi.

Teises ringis kohtub Malõgina sakslanna Anna Gabriciga (WTA 626.). Teineteisega pole varem kohtutud. Gabric lülitas konkurentsis kaheksandana asetatud Pemra Ozgeni (Türgi) kolmes setis, kes oli kaks aastat tagasi maailma 182. reket.