fbpx
Close

Ekke Tiidemann: meeste tennises on lõppenud hooaeg kulgenud tõusude ja mõõnadega

– Ekke Tiidemann 2015. aastal koos nüüdseks USA-sse õppima siirdunud Kristofer Siimari ja Mattias Siimariga / Foto: Facebook

US Tenniseakadeemia võistlejate treener ja Eesti rahvusmeeskonna Davis Cupi kapten Ekke Tiidemann analüüsis ausalt Eesti meeste tennise tervislikku seisundit anno 2019.

Kogenud tennistreener ja mitmeid aastaid Eesti Davis Cupi meeskonda edukalt juhendanud Ekke Tiidemann ütles, et 2019. aasta on Eesti meeste tennises toonud nii kergeid tagasilööke kui ka vahvaid kordaminekuid.

„Jürgen Zopil oli tänavu raske aasta, Kenneth Raisma ei ole saanud mängu käima. Kennethit  segavad muidugi erinevad väiksemad ja suuremad vigastused. Et kui tundub, et just hakkab kenasti minema, siis jälle tulevad sisse sellised kahe-kolmenädalased pausid – see muidugi kasuks ei tule. Vladimir Ivanov on selline kindel vend, kes toob alati kastanid tulest välja. Ka kui vaadata Davis Cupi, siis Vovale võib alati loota. Minu juhendamise ajal on ta Davis Cupi mängudel väga hästi mänginud. Nüüd viimati Pärnuski tegi ta vägeva turniiri (Vladimir Ivanov jõudis Pärnu Paf Openil finaali – toim). Mis puudutab nooremaid, siis Mark Lajal võitis kaks 5. kategooria ITFi juunioride turniiri, Kristjan Tamm sai oma esimese ITFi turniirivõidu. See on nagu juunioride ja meeste poolt kõik,» võttis Tiidemann hetkeseisu kokku.

Küll aga arvas Tiidemann, et järelkasvu, eelkõige 14-aastaste poiste seas on seis lootustandev.

„Mis puudutab praegust U14 vanuseklassi, siis seal on seis rõõmustavam. Oliver Ojakäär on teinud ikka väga hea hooaja. Omavanuste 1. kategooria turniiridel kaks korda järjest finaali jõuda on saavutus omaette, Martin Karise õpilase head füüsilist ettevalmistust näitab kindlasti ka see, et Ojakäär mängis neli esimese ja teise kategooria Tennis Europe`i turniiri järjest ning esines kõikidel võistlustel väga hästi. Viimati võitis ta kuni 18-aastaste seas Eesti Mastersi. See on tegelikult nii noore mängija kohta väga hea näitaja. Markus Mölder ei jää treeningkaaslasest Ojakäärust palju maha. Järgmise aasta U14 poiste tase on ühtlane, kuid kellegi rahvusvaheliseks esiletõusuks on tarvis väga palju tööd teha,“ rääkis Tiidemann.

scroll to top