fbpx
Close

Eesti U12 tüdrukud saavutasid Winter Cupsi finaalturniiril neljanda koha

Inglismaal Sunderlandis pühapäeval lõppenud Tennis Europe`i Winter Cups by Dunlop U12 tüdrukute finaalturniiril saavutas Eesti võistkond koosseisus Elizaveta Anikina, Vera Morozova, Ieva Bželenko ( kapten Ain Suurthal) neljanda koha. Turniiri võitis Suurbritannia võistkond.

Eesti tüdrukud kindlustasid teatavasti koha U12 tüdrukute kaheksa parema rahvusesinduse finaalvõistlusele kodusel kvalifikatsiooniturniiril Tallinnas, kus võideti  täiseduga esikoht alistades finaalis Horvaatia 2:1. Horvaatia oli poolfinaalis jagu saanud Suurbritanniast, kuid finaalturniirile ei pääsenud, sest Suurbritannia oli seal korraldajana koha kindlustanud.

Sunderlandis alustasid Eesti tüdrukud hästi, sest veerandfinaalis saadi jagu Šveitsist 2:1 ning jõuti poolfinaali. Vera Morozova jäi küll napilt alla Carla Emily Jaeggile 4:6, 5:7, kuid Elizaveta Anikina oli kindlalt üle Liv Bretcherist 6:1, 6:0. Paarismängus alistasid Anikina/Ieva Bželenko 6:3, 6:3. Ain Suurthal rääkis, et mängida tuli hallis, kus vaid umbes 10 soojakraadi: “Hall oli külm. Väljas 2-3 kraadi, astusid hommikul halliuksest sisse, suust tuleb hingeauru, istu seal „kasukas“ seljas…aga tüdrukud pidasid kenasti vastu ja olid tublid. Tüdrukud tegid ka paarismängus Šveitsi vastu superpartii, minu arust „meie väike vedur Anikina“ tegi vist ainult viis sundimata viga.“

Poolfinaalis kohtuti Ukrainaga. Ka siin oli pärast üksikmänge seis 1:1, sest Morozova jäi Anna Kuznetsovale alla 3:6, 1:6, kuid Anikina võitis veenva ülekaaluga Mariia Kocherzhenko 6:0, 6:1. Paarismängus tuli Anikina/Bželenkol tunnistada aga Ukraina paari Kocherzhenko/Kuznetsova 6:2, 6:4 paremust ning nii mindi kolmanda koha matšis kokku Suurbritanniale napilt 2:1 alla jäänud Slovakkiaga.

„Tuleb tunnistada, et eks Anikina seda mängu vedas, ja kui tema eksis, siis kasutasid ukraina tüdrukud selle kohe ära, said edu sisse ja nii ta läks. Aga tüdrukud võitlesid lõpuni, see on ka tähtis!“

Ka Slovakkiaga oli pärast üksikmänge seis viigiline 1:1, sest Bželenko jäi alla Simona Novakovale ja Anikina võitis Alexandra Janoskovat 6:3, 6:2. Tasavägise paarismängu kallutasid enda kasuks noored slovakitarid. Janoskova/Novakova olid Anikina/Morozovast paremad 6:3, 6:4. Seega Eestile kokkuvõttes Winter Cups`i igati vägev neljas koht.

Ain Suurthal lisas, et Eesti noorte tennise jaoks on see väga korralik saavutus. „No kõikide riikide parimad olid sisuliselt kohal ja Elizaveta ei kaotanud ju settigi. Aga silma jäi, et enamus riikide kuni kolm esimest numbrit ikka suudavad nii kaheksa lööki täistempol väljakusse saada. Meil on seal arenguruumi. Aga kihvt kogemus meie tulevikumängijatele ja suurepärane turniir tüdrukutelt!“

Eesti U12 esireketit Elizaveta Anikinat ootab märtsi alguses ees TE U12 1. kategooria turniir Open Super 12 Auray Prantsusmaal, kus ta eelmisel aastal juba finaali jõudis.

scroll to top