Eesti duo Mihailov/Brjakina jõudis Aizkraukles poolfinaali

Lätis Aizkraukles toimus möödunud nädalal Tennis Europe`i U16 2. kategooria turniir, kus Eesti mängijad Miia Mihailov, Elizaveta Brjakina ning Nikita Smirnov jõudsid üksikmängus veerandfinaali ning paarismänguturniiril poolfinaali.

Neidude turniiril said nii Mihailov kui Brjakina kaks korralikku võitu, enne kui veerandfinaalis kohtusid tugevate Läti noormängijatega. Mihailov avaldas südi vastupanu Keisija Berzinale (1. asetus), kuid pidi siiski noorele Läti talendile 3:6, 2:6 alla vanduma, Brjakina jäi omakorda alla teisena asetatud Marina Markinale 2:6, 3:6.

Paarismängus moodustati omavahel edukas duo. Alustuseks lülitas Eesti paar välja Veronika Volkova/Sofia Ziukina (mõl Ukraina) 6:0, 6:2, seejärel saadi närvesöövas matšis 6:3, 4:6, 10:7 jagu Kamile Seliukaite/Valeriia Timofejevast (Leedu/-). Poolfinaalis mindi kokku esimesena paigutatud Läti paari Berzina/Olesja Demcenkovaga ning jäädi alla 3:6, 3:6.

Noormeeste üksikmängu turniiril teenisid tartlased Kaspar Jaani ja Nikita Smirnov mõlemad avavoorus võidu.  Jaani alistas portugaallase Jorge Vanine 6:2, 6:0, kuid teist paigutust omanud Smirnov pidi kõvasti vaeva nägema, et läbi kvalifikatsiooni põhitabelisse murdnud sakslasest, TE edetabeli kaheksandasse sajasse kuuluvast Christian Henkelist jagu saada. Võitnud avaseti kindlalt 6:0, kaotas Smirnov teise 2:6. Otsustav sett läks tie break`i, kus oli napilt kindlam Eesti mängija 7:4 ning seega 6:0, 2:6, 7:6 (4) võit Smirnovile. Teises ringis polnud Smirnovil probleeme Gustavs Brižsi alistamisega 6:3, 6:0, Jaani aga jäi tulises lahingus alla ukrainlasele Daniel Bernovskile 5:7, 6:7 (1). Veerandfinaalis tuli Smirnovi vastaseks leedulane Deividas Bandzevicius. Selles kohtumises tuli Smirnovil tunnistada aasta vanema Bandzeviciuse nappi paremust 6:7 (7), 6:4, 3:6.

Paarismänguturniiril oli Smirnov paaris koos tugeva poolaka, üksikmängus finaali jõudnud Patryk Kowaliga. Poola/Eesti paar jõudiski poolfinaali, kuid seal andsid nad loobumisvõidu. Eesti paaridest saavutas võidu ka Richard Harjo/Egert Trave, kes avaringis alistasid Leedu duo Kevinas Pumputis/Herkus Zykus 5:7, 7:6 (4), 12:10. Teises ringis tuli paraku vastu võtta kaotus Leedu/Poola paarilt, esimesena  asetatud Ugnius Remeikis/Jan Skrzynskilt 4:6, 1:6. Esmaspäeval algab Šiauliais järjekordne TE U16 2. kategooria turniir, kus eestlastest võistlemas Kaspar Jaani.