Ojakäär võitles finaalis, kuid pidi tunnistama Gengeli paremust

Oliver Ojakäär / Foto: Igor Pissarev

Sharm El Sheikhis M15 ITF-i turniiril pidas oma karjääri esimese finaalkohtumise 19-aastane Oliver Ojakäär (ATP 1145.). Seni oli noormehe parimaks saavutuseks poolfinaali jõudmine. See juhtus eelmise aasta oktoobris Heraklionis. Tänases finaalis oli ta vastaseks 28-aastane tshehh Marek Gengel (782.).

Mõlemad mängijad olid seni turniiril loovutanud vaid ühe seti. Mis puudutab Gengelit, siis veel aasta tagasi paiknes ta maailma edetabelis 256.kohal. Seega tegemist oli igati tugeva vastasega ja finaalmängu favoriidiga. Avasetis liiguti kuni seisuni 3:3 probleemideta, oma servi hoides. Edasi kulgesid geimid tasavägiselt. Seitsmendas geimis omas Ojakäär kolme murdepalli, ent Gengel suutis siiski pallingugeimi hoida. Hea võimalus murdega ette minna Ojakäärul luhtus. Ja kuigi järgmises geimis juhtis eestlane 40:15 loovutas ta oma servi ja jäi kaotusseisu 3:5. Vastane realiseeris oma ainsa murdepalli. Seti viimases geimis oli korra seis ka 40:40, ent Gengel võttis ikka oma – 6:3.

Teine sett algas kohe Ojakääru servi loovutusega, kusjuures ta ei võitnud selles geimis punktigi. Ka kolmandas geimis nägi eestlane vaeva, et mitte jääda suuremasse kaotusseisu. Edasi liiguti oma servi hoides kuni 5:3-ni Gengelile. Viimases geimis üritas Ojakäär vastast tema pallingul survestada, kuid parimat 40:40-st ei õnnestunud välja võluda. Kogu kohtumine ja finaal seega Gengelile tulemusega 6:3, 6:3.

Statistikat (Ojakääru näitajad on toodud esimesena). Ässad – 6/3, topeltvead – 1/3, 1.servi õnnestumise % – 64/65, 1.servilt võidetud punktid 64/88, 2.servilt võidetud punktid 45/56, murdepallide realiseerimine – 0/3 ja 3/5.

Vaatamata kaotusele tegi Ojakäär oma parima ITF-i turniiri ja on võimeline selle tasemega turniire võitma. Loodetavasti juhtub see üsna peagi ja meie tulevikulootus rühib maailma edetabelis aina kõrgemale.