fbpx
Close

Eesti U12 tüdrukud lõpetasid turniiri vahva võiduga

Eesti tüdrukud ja treener-kapten Märt Kivirähk Winter Cupil. / Foto: Igor Pissarev

Viimsis Karulaugu tennisekeskuses peeti täna võistkondlikel rahvusvahelistel Winter Cup by Head turniiril kohamängud.

Eesti tüdrukud kohtusid viiendat kohta otsustavas mängus Šveitsi eakaaslastega. Avakohtumises pidi Miriam Ränkel põnevas kohtumises tunnistama Anina Dürreri 6:4, 6:2 paremust. Teist kohtumist alustas hästi Katriin Reinvald ja võitis avaseti Teodora Vukojevići vastu 6:4. Teises setis mängis Eesti tüdruk publiku närvidel ning Vukojević viigistas seisu setivõiduga 7:5. Otsustavas setis pani Reinvald agressiivese mänguga paremuse maksma 6:1.

Seega selgus turniiri viienda koha võitja paarismängus. Marie-Johanna Lapimaa/Reinvald ei andnud Šveitsi tüdrukutele Dürrer/Vukojević mingit võimalust ning kindlustasid 6:2, 6:3 võiduga ka viienda koha.

U12 koondise kapten Märt Kivirähk ütles, et jäi üldises plaanis tüdrukute esitusega rahule. „Lapimaa mängib alati oma taseme ära, ükskõik, kes vastane ka poleks. Aga peaasi, et tüdrukud kogemuse võrra rikkamaks said. Mulle jäi muidugi kripeldama kaotus avavoorus Läti tütarlastele,“ lisas Kivirähk.

Läti U12 koondis avaldas finaalis kõva vastupanu võimsale Venemaale. Kuigi matš kaotati 0:3, siis esinumbrite mängus läks Vene piigal Daria Koreškoval Läti esinduse liidri Adelina Latšinova alistamiseks vaja kolme setti (5:7, 6:1, 6:4) ning kaht tundi ja 30 minutit.

Kolmanda koha sai Bulgaaria, kes oli täna parem Soomest 2:1, matši saatus otsusutati juba üksikmängudes. Seitsmendaks jäeti Tallinnas Leedu.

Venemaa ja Läti koondised sõidavad veebruari keskel Tšehhisse Winter Cupi finaalturniirile. Eesti U12 koondise tüdrukutel seisab homme-ülehomme ees koondise laager US Tenniseakadeemias.

scroll to top