fbpx
Close

Eesti U12 poisid mängivad Austriaga finaalturniirile pääsu nimel

– Dijon / Foto: Pixabay

Kuni 12-aastaste Euroopa võistkondlikult turniiril Nations Challenge by HEAD oli juba enne tänast matši teada, et Eesti pääseb finaalturniirile pääsu otsustavale mängule, kuid polnud teada, kellega kohtutakse.

Alagrupi esikoha selgitasid Dijonis peetaval turniiril Prantsusmaa ja Eesti ning väljakuperemeeste koondisel õnnestus võita 2:1. Prantslased teenisid võiduks vajaliku edu üksikmängudega – Ken Ink kaotas Martin Riu’le 2:6, 0:6 ja Luukas Raudkivi Moise Kouame’ile 4:6, 3:6. Paarismängus said Ink ja Nikita Smirnov jagu Arthur Lenglet’st ja Riu’st 2:6, 6:4, 10:4.

Nii võitis Prantsusmaa alagrupis esikoha ja kohtub finaalturniirile pääsuks teise alagrupi teise meeskonna ehk Šveitsiga, aga Eestil tuleb vastamisi minna teise alagrupi võitja Austriaga. Mõlema kohtumise võitjad pääsevad edasi.

Eesti U12 tüdrukud kaotasid Rakovnikis viimases alagrupimängus Šveitsile 1:2. Eesti sai iga vastase käest punkti kätte, aga paraku kõik kolm matši kaotati 1:2. Šveitsi alistamise korral olnuks Eestil veel võimalus tõusta alagrupis surnud ringiga teiseks. Kahjuks otsustasid tänase matši juba üksikmängud, kus Eleanora Roos kaotas Heloise Rivier’le 4:6, 3:6 ja Kiira Paškov Noelia Mantale 6:7, 4:6. Paarismängus tõid Paškov ja Nora Olivia Adamson 6:2, 6:1 võidu Rivier’ ja Aaliyah Grossenbacheri üle.

scroll to top